Foto

“Zelda” sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas Rīgā dzīvojošām personām ar garīga rakstura traucējumiem

Laikā no 2021. gada 15. februāra līdz 2021. gada 12. novembrim Resursu centrs ZELDA projektā “Pasniedz roku II” sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas jautājumos, kas skar personu ar garīga rakstura traucējumiem interešu un tiesību aizstāvību.

Bezmaksas juridiskās konsultācijas, dokumentu sagatavošana dažādām iestādēm, kā arī atsevišķos gadījumos pārstāvība tiesā tiek sniegta Rīgā dzīvojošām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī viņu tuviniekiem vai citām personām, lai nodrošinātu personas ar garīga rakstura traucējumiem tiesību un interešu īstenošanu.

Juridiskās konsultācijas tiek sniegtas šādos jautājumos:

  • par tiesībām uz patstāvīgu dzīvi sabiedrība;
  • par rīcībspējas ierobežošanu, pārskatīšanu vai atjaunošanu;
  • par tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību;
  • par savu tiesību aizsardzības iespējām;
  • par bērnu tiesību aizsardzību;
  • par sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību; 
  • citos jautājumos, kas nozīmīgi personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, šobrīd konsultācijas iespējams saņemt rakstiski, rakstot uz e-pastu: sandra@zelda.org.lv, vai telefoniski, zvanot RC ZELDA juristam pa tālruni 22062460. Konsultāciju sniegšana klātienē – "ZELDA" birojā, Mārupes ielā 4 – 31, Rīgā, tiks atsākta, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī. 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Attēls:pixabay.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit