Foto

Uzsākts darbs projektā „Tavs un mans Čiekurkalns”

Marta vidū uzsākta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros atbalstītā projekta īstenošana.

Tiek sekmēta apkaimes iedzīvotāju pilsoniskā līdzdalība, sociālo grupu mijiedarbība, informācijas pieejamības nodrošināšana. Radīta piederības sajūta apkaimes norisēm un aktivitātēm. Iedzīvotājiem ir iespēja sniegt atbalstu sociālās atstumtības riskam pakļauto grupu pārstāvjiem, kā arī ilgtermiņā uzlabot kopienas dzīves kvalitāti. Tas ir īpaši nozīmīgi laikā, kad COVID -19 pandēmijas ierobežojumu dēļ ilgstoši notikusi sociālā distancēšanās, kas veicina vientulības pieaugumu. 

Norit projekta kopējo aktivitāšu detalizēta izstrāde, attālinātas darba grupas dalībnieku sapulces.   

Projekta priekšizpētē tika apzināta virkne vientuļo senioru, kuriem ir nepieciešama gan praktiska, gan emocionāla palīdzība. Šie ļaudis iepazīti bibliotēkas darbā un agrāk īstenotās apkaimes attīstības biedrības aktivitātēs.

Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Čiekurkalna filiālbibliotēkas darbinieki un sabiedriskās organizācijas Čiekurkalna attīstības biedrības (ČAB) pārstāvji telefoniski sazinās ar apkaimes iedzīvotājiem, īpašu vērību veltot vientuļajiem senioriem. Katram izvēlēta individuāla pieeja, balstoties uz personu vajadzībām un vēlmēm. Tiek īstenots projekta mērķis nodrošināt attālinātu socializēšanās iespēju laikā, kad klātienes tikšanās iespējas ir ierobežotas. Sarunu gaitā tiek apzināti problēmjautājumi, iespēju robežās sniegta informatīva palīdzība, apspriestas apkaimes aktualitātes. Bibliotēkas darbinieki pastāsta arī to, kādi pakalpojumi šobrīd pieejami kultūras iestādē, informē par projekta ietvaros plānotajiem pasākumiem un norisēm. Tiek piedāvāta iespēja klausīties bibliotekāra priekšā lasītu grāmatas fragmentu vai rakstu no periodiskajiem izdevumiem. Zvanīšanas akcijas iedvesmoti, vairāki bibliotēkas reģistrētie lietotāji pēc ilgāka laika paši nolēmuši doties uz bibliotēku pēc lasāmvielas.        

Apzinātas Čiekurkalnā mītošās dzimtas, kuras piedalīsies ceļojošās fotoizstādes „Čiekurkalna dzimtu stāsti” veidošanā. Bibliotēkā elektroniski un klātienē nogādātas vēsturiskās fotogrāfijas un dzimtu stāsti. Uzsākts foto izvērtēšanas un atlases darbs. Nozīmīgi papildināts bibliotēkas novadpētniecības materiālu klāsts. Iegādāta projekta realizēšanā nepieciešamā tehnika.     

Projektā aktīvi līdzdarbojas dažādas iedzīvotāju grupas, stiprinot sociālo integrāciju un attīstot Čiekurkalnu kā iekļaujošu pilsētas apkaimi. Aktualizēta bibliotēkas kā sociāli iekļaujošas un ikvienam iedzīvotājam pieejamas iestādes loma sabiedrībā. 

Attēlā: RCB Čiekurkalna un Jaunciema filiālbibliotēku vadītāja Aija Namavīra 

Informāciju sagatavoja Rīgas Centrālās bibliotēkas Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas p.i. Evita Hofmane.   

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit