Sākusies projekta “Vienoti pret neiecietību” īstenošana

Latvijas Cilvēktiesību centrs sadarbībā ar ekspertiem no biedrības “Līdzdalības platforma” ir sācis īstenot Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstīto projektu “Vienoti pret neiecietību”.

Projekta mērķis ir celt jauniešu un pedagogu izpratni par tolerances un cilvēktiesību jautājumiem, vienlaikus mazinot stereotipus un aizspriedumus starp latviešu un mazākumtautību jauniešiem, veicinot to saliedētību un savstarpējo komunikāciju.

2020. gada rudenī tiks organizēti 6 semināri dažādās Rīgas skolās, kuras īsteno izglītības programmas latviešu valodā un mazākumtautību izglītības programmas, katrā seminārā piedaloties abu skolu audzēkņiem.  Semināru ietvaros latviešu un mazākumtautību jaunieši kopīgi veidos izpratni par toleranci kā vērtību un neiecietības novēršanas iespējam. Tādējādi sekmējot vispārēji tolerantu un vienlīdzīgu attieksmi pret dažādām sabiedrības grupām, kā arī to iekļaušanu sabiedrībā, tostarp mācību iestādēs. Caur projekta aktivitātēm tiks veicināti latviešu un mazākumtautību jauniešu savstarpējie kontakti, mazināti stereotipi un aizspriedumi vienam par otru.

2020.gada oktobrī tiks organizēts divu dienu apmācību seminārs pedagogiem ar mērķi padziļināt to zināšanas par stereotipu un aizspriedumu mazināšanu un tolerances veicināšanu skolās. 

Pieteikšanās skolām, kurām ir interese piedalīties projektā 2020.gada septembrī un oktobrī, tiks izsludināta tuvākajām laikā.

Projekta īstenošanas laiks: 2020. gada 1. marts – 2020. gada 15. novembris

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit