Foto

Sadarbības partneru pirmā tikšanās Rīgā

2018. gada 28. un 29. maijā notika projekta “Rīgas NVO nams - nevalstisko organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) sadarbības partneru pirmā tikšanās Rīgā.

Projekta gaitā septiņas  Eiropas  pilsētas veidos pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu.

Tikšanos organizēja projekta vadošais partneris – Rīga. Savukārt sadarbības partneri ir pašvaldību pārstāvji no divām Eiropas dienvidu  pilsētām - Santa Polas Spānijā un Sirakūzām Itālijā.

Tikšanās gaitā dalībnieki apsprieda jaunā projekta vīziju un mērķus, lai  aktivizētu iedzīvotāju pašorganizēšanos un iesaisti pilsētām aktuālo jautājumu risināšanā. Tāpat tika diskutēts par katra partnera atbildības jomām, finansēm un projekta turpmāko attīstību, piesaistot vēl 4 partnerus. Katrs no partneriem arī atklāja, ko sagaida, veidojot kopīgu sadarbības tīklu.

Vizītes laikā projekta partneri iepazinās ar esošo situāciju iedzīvotāju iesaistes un līdzdalības jautājumos katrā no pašvaldībām. Neiztrūkstoša bija vizīte uz  Rīgas labās prakses piemēru - NVO namu, lai iepazītos ar tā darbību, piedāvātajām iespējām un telpām.  

Dalībnieki arī izrunāja komunikācijas jautājumus un aizvadīja auglīgu prāta vētru, vienojoties par projekta saukli ("Wings to empower citizens"), kurš simboliski norāda, ka aktīvas NVO ir kā spārni, kas palīdz pilnveidoties un iedvesmo iedzīvotājus. Taps arī logo, kas atspoguļos partneru izvirzītās pamatvērtības.  

Projekts norisinās URBACT labās prakses pārneses programmas  ietvaros. Rīgai tā ir iespēja nodot tālāk savu pieredzi vēl sešām pilsētām Eiropā par to kā līdz šim izdevies stiprināt sabiedrības integrāciju un iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju aktīvu līdzdalību pašvaldības darbā un vietējo jautājumu risināšanā.

Projektu Latvijā īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2013-2020) programmas ietvaros, nodrošinot iesaistīto organizāciju līdzfinansējumu.

Plašāka informācija par projektu: http://iksd.riga.lv/lv/rd-iksd/projekti

    

Informācija par URBACT III (2013-2020) programmu: www.urbact.eu

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit