Foto

Rīgā jaunieši uzņem dokumentālu filmu par senioriem

Šā gada vasarā Rīgas jaunieši un seniori piedalījās sabiedrības integrācijas projektā “Radošu pasākumu cikls Rīgas senioriem ar filmas uzņemšanu”, kā rezultātā tapa dokumentāla filma ”Dzīvs”, kuras pirmizrādes notiks 18. oktobrī RSAC “Mežciems” un 21. oktobrī RISEBA telpās “H2O”, Ūdens ielā 6.

Pavasarī Rīgas 16-25 gadus veci jaunieši tika aicināti pieteikties projekta “Radošu pasākumu cikls Rīgas senioriem ar filmas uzņemšanu” īstenošanai, lai attīstītu organizatoriskas prasmes, komunicētu ar citiem jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, lietderīgi pavadītu laiku vasarā, kā arī apgūt filmu veidošanas pamatus un uzņemt filmu. Jauniešiem tā bija iespēja arī apgūt iemaņas sociālajā darbā.

Filmas veidošanas process notika režisora Staņislavs Tokalova vadībā. Sākumā jauniešiem tika sniegtas teorētiskas un praktiskas pamatzināšanas par filmu veidošanu.

“Šodien mūsu sabiedrībā seniori bieži ir kā “atstumtie”, un sabiedrībai, tajā skaitā, jauniešiem nav informācijas par senioru vajadzībām. Ir jāsaprot, ka cilvēks 90 gados ir tikpat vērtīgs, kā bērns piecos gados, vai cilvēks 30 gados – veciem cilvēkiem ir savi sapņi, vēlmes, un viņi var dot savu ieguldījumu arī komunikācijā ar jauniešiem, viņu pasaules skatījuma un vērtību formēšanā,” stāsta S.Tokalovs, “to mēs arī centāmies sasniegt, integrējot šīs it kā tik tālās divas paaudzes, bet tajā pat laikā, mēģinot savienot caur komunikāciju un filmu mākslu.”

Jaunieši un senioru komunikācijas rezultātā tapa dokumentāla filma ”Dzīvs” par senioru dzīvi, atmiņām, sapņiem, to realizēšanu. Jaunieši tikās ar senioriem no sociālajos aprūpes centros, gan apmeklēja savas vecmāmiņas un vectētiņus.

Filmas uzņemšana deva iespēju senioriem pavadīt laiku ar jauniešiem, komunicēt, gūt iespaidus, integrēties sabiedrībā, kas šiem cilvēkiem ir īpaši aktuāli, it sevišķi tiem, kas ir vientuļi vai guļoši.

Uzņemtā filma tiks izrādīta plašai sabiedrībai: bērniem, jauniešiem, veciem cilvēkiem un visiem interesentiem, rīkojot arī interaktīvus pasākumus ar filmas dalībnieku piedalīšanos. Pēc pirmizrādēm filma dosies arī uz skolām un sociālajiem aprūpes centriem.

Filmai ir ieplānotas divas pirmizrādes:
18. oktobrī plkst. 15.00 RSAC “Mežciems”,
21.oktobrī plkst. 18.00 augstskolas RISEBA telpās “H2O”, Ūdens ielā 6.

Pirmizrādēs piedalīsies gan filmas varoņi – seniori,  gan veidotāji – jaunieši. Uz pirmizrādēm tiek aicināti mediju pārstāvji, jaunieši, seniori un visi interesenti.

Pirmizrādes apmeklēšanai 18. oktobrī RSAC “Mežciems” lūgums pieteikties, rakstot uz e-pastu taisamkino@gmail.com, caurlaides pasūtīšanai, norādot vārdu un uzvārdu, medijiem – arī mediju.

Filma “Dzīvs” ir veidota projekta “Radošu pasākumu cikls Rīgas senioriem ar filmas uzņemšanu” ietvaros, kas tiek realizēts Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Projektu īsteno NVO “Pūks un draugi.”

Informāciju sagatavoja Iveta Dortāne, 29101178, taisamkino@gmail.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit