RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Publiskā medus sviešana, medus degustācija un balsošana Rīgas Latviešu biedrības namā

Publiskā medus sviešana, medus degustācija un balsošana - tas viss un daudz kas cits 23. jūlijā Rīgas Latviešu biedrības Jumta bišu stropu atvēršanas svētkos!

Rīgas Latviešu biedrības namā, ceturtdien, 23.jūlijā no plkst.16.00 tiks organizēta RLB nama jumta bišu – Latvijas Biškopības biedrības (LBB), Latvijas Dabas fonda (LDF) un Rīgas Latviešu biedrības bišu saimju ievāktā Vērmanes dārza liepu medus izsviešana, garšošana un balsošana par  gardākā medus un raženākās medus ražas ieguvējiem. Visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties medus rāmīšu atvākošanā un medus sviešanā, uzzināt kas stropam "vēderā", nogaršot latvju našķi – medus maizi ar pienu, ko sarūpējusi Latvijas Maiznieku biedrība un Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Straupe”.

Būs iespēja arī piedalīties RLB Folkloras komisijas vainagu vīšanas un siena leļļu izgatavošanas darbnīcās, klausīties un dziedāt līdzi RLB Folkloras komisijas muzikantiem, kā arī sumināt Jumta bišu sacensību uzvarētājus. Ieeja sarīkojumā EUR 2.00. Rīgas Latviešu biedrības biedriem, uzrādot biedra kari, ieeja bez maksas.

Biļetes iespējams iegādāties no 20. jūlija Rīgas Latviešu biedrības nama 1. stāva vestibilā.

Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, ieejas biļešu skaits ir ierobežots.

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Jumta bišu projekts norisinās jau trešo gadu. Tā ietvaros uzRLB nama jumta uz Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laiku izvieto medus bišu saimes – RLB Jumta bites. Arī šogad RLB namu apdzīvo 20 bišu saimes, kas ir izvietotas gan uz RLB nama jumta, gan Zelta zāles un Baltās zāles balkoniem.

Projekta mērķi ir:

  • radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un “ārpus rāmjiem” pašā Rīgas  sirdī
  • popularizēt pasaulē pazīstamo pilsētu dravniecību (urban beekeeping)
  • veikt ievāktā medus analīzes
  • mācīties no bitēm čaklumu, darbīgumu un saliedētību, ko varētu novēlēt Latvijas sabiedrībai kopumā

Pilsētu dravniecība (“jumtu biškopība”, urbānā dravniecība) kopš 2012. gada ir strauji plaukstoša kultūrtendence daudzās galvaspilsētās, ne vien Eiropas, bet arī globālā mērogā. Eiropā par bišu galvaspilsētām tiek uzskatītas Berlīne, Minhene, Hamburga, Londona, Parīze, Cīrihe, Vīne, Kopenhāgena u. c.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit