Foto

Projekta “ACTive NGOs” vietējā atbalsta grupa tiekas jau ceturto reizi

2019. gada 10.jūnijā  Rīgas domes Īpašuma departamentā tikās projekta “Rīgas NVO nams – organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) vietējā atbalsta grupa (ULG), piedaloties nevalstisko organizāciju, Rīgas pašvaldības un Rīgas Plānošanas reģiona pārstāvjiem.

Sanāksmes ievadā ULG dalībnieki tika iepazīstināti ar Rīgas domes Īpašuma departamenta darbību un funkcijām. Turpinājumā klātesošie dzirdēja prezentācijas par otro starptautisko semināru Dubrovnikā, Horvātijā, kura mērķis bija izzināt dažādus telpu pieejamības veidus nevalstiskajā organizācijām un pilsoniskām iniciatīvām, vairākus telpu ekonomiskās pārvaldības modeļus un novatoriskas finansēšanas programmas. ULG pārstāvji, kas piedalījās seminārā, dalījās ar gūtajām atziņām, izzināto un vērtīgiem, interesantiem piemēriem.

Klātesošie guva ieskatu URBACT sekretariāta rīkotajās mācībās NVO namā un diskutēja par projekta ietvaros veidojamiem video – vox–pops, to saturu un izteica savas idejas. Dalībnieki tika arī aicināti iepazīties ar Final Learning Log sagatavošanas nosacījumiem un apdomāt projekta laikā gūtos ieguvumus un vērtīgās mācības.

Noslēgumā, lai tikšanās izvērstos par nelielu tīklošanās pasākumu, ar biedrības “Kēfa” misiju un rīkotajiem pasākumiem iepazīstināja tās valdes locekle Anna Gerasimova. Iezīmējot sadarbību ar NVO namu, Anna uzsvēra: “Liels atspēriena punkts un atbalsts mūsu organizācijai ir NVO nams, ar kuru sadarbību sākām 2016. gadā. Jo, ja vietu iknedēļas nodarbībām 4 līdz 5 stundas nedēļā vai kādam pasākumam, ir samērā viegli atrast, tad ikdienas darbībai mums ir grūti tādas telpas atrast. “Kēfa” ir jauna organizācija un, kā nelielai NVO, mums nav tādas finanšu iespējas, lai algotu darbiniekus un īrētu biroju. Tāpēc NVO nams ir fantastiska vieta administratīvajam darbam, jo pasākumi paši no sevis nenotiek – to aizkulisēs ir liels darbs: plānošana, iepirkumi, grāmatvedība, projektu rakstīšana un atskaites, informācijas izplatīšana utt. Pateicoties iespējai izmantot NVO nama telpas un datorus, mēs varam darboties un piesaistīt vairāk palīgu.”

ULG pārstāvji vienojās tikties nākamreiz septembra sākumā.

Projektu Latvijā īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, tas norisinās URBACT labās prakses pārneses programmas ietvaros. Projekta gaitā Rīga kā vadošais partneris un 5 partnerpilsētas Eiropā veidos pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2014-2020) programmas ietvaros un tiek finansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (85%) un Rīgas pašvaldības (15%) finansējumu.

Vairāk informācijas: https://urbact.eu/active-ngos, Facebook: ACTiveNGOs, Twitter: @ACTiveNGOs,  Instagram:  active.ngos

 

 

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit