Prast sadarboties un risināt aktuālus jautājumus: NVO namā tiekas Rīgas un Zemgales NVO

Prast sadarboties un kopīgi risināt aktuālus jautājumus. Radīt vienlīdzīgus noteikumus NVO un pilsētu sadarbībai, sakārtot tos. Veicināt jēdziena “pilsoniskā sabiedrība” izpratni. Svarīgi, lai pašvaldības izprastu, ko veic NVO, lai valdītu savstarpēja cieņpilna attieksme. Šādas un daudz citas atziņas izskanēja NVO namā, tiekoties Rīgas un Zemgales NVO un pašvaldību pārstāvjiem.

26. septembra pēcpusdienā Rīgas NVO namā pulcējās Rīgas un Zemgales reģionā darbojošos pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai dalītos pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un partnerības stiprināšanu. Zīmīgi, ka NVO skaits Zemgalē ar katru gadu palielinās.

Konferenci atklāja mājinieki -  Rīgas domes Izglītības, kultūras sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilona Stalidzāne pauda prieku par iespēju uzņemt Zemgales reģiona pārstāvjus Rīgā un novēlēja pieredzes apmaiņu, savukārt NVO nama vadītājs Dzintars Koks iepazīstināja ar nama darbību, piedāvātajām iespējām NVO un aktualitātēm.

NVO nama kolektīvs izsaka pateicību par atsaucību, dalību un par tik dažādiem, atšķirīgiem, taču iedvesmojošiem un saturīgiem pieredzes stāstiem (prezentācijas skatīt zemāk)!

Paldies biedrības “Zemgales NVO centrs” priekšsēdētājam Uldim Dūmiņam, Rīgas Apkaimju alianses valdes loceklim Kasparam Spundem, Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājai Ilgai Antužai, biedrības "Jēkabpils NVO resursu centrs" ilggadējai valdes priekšsēdētājai Agitai Pleiko, Aizkraukles novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājai Anitai Ostrovskai, Jēkabpils domes deputātei Līgai Kļaviņai, biedrības “RADI Jaunjelgavā” pārstāvei Kristīnei Kalējai un Bauskas rajona lauku partnerības valdes priekšsēdētājai Jolantai Kalinkai.

Noslēgumā dalībnieki atzina, ka savstarpējās pieredzes apmaiņa dažādu reģionu NVO un pašvaldībām ir vērtīga un nepieciešama un šādi tīklošanās pasākumi jārīko regulāri, lai apmainītos ar informāciju un rastu iedvesmu turpmākai sadarbībai. 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit