Foto

Pilnā sparā notiek projekta “Intervence: stereotipi un vardarbība pret sievieti” realizācija

Nobeigumam tuvojas Rīgas pilsētā dzīvojošo nedzirdīgo sieviešu un vīriešu aptauja par vardarbību nedzirdīgo kopienā: kā nedzirdīgie cilvēki izprot, kas ir vardarbība un vai šāda problēma pastāv arī nedzirdīgo vidū. Aptaujas rezultāti tiks apkopoti pētījuma veidā un būs pieejami LNS mājaslapā www.lns.lv projekta sadaļā.

Notiek sagatavošanas darbi 2 divu dienu praktiskajam semināram “Vardarbība pret sievieti kā viena no diskriminācijas formām. Stereotipi”: semināra plāna un programmas izstrāde, izdales materiālu sagatavošana, semināra dalībnieku piesaiste, semināra ekspertu/lektoru iesaiste u.c.

  Semināra laikā plānots sniegt primārās zināšanas 10 LNS darbiniekiem, t.sk. zīmju valodas tulkiem, sociāliem darbiniekiem, sociālajiem rehabilitētājiem u.c., par stereotipiem un vardarbību pret sievieti kā vienu no diskriminācijas formām un rīcību, lai preventīvi un faktiski varētu palīdzēt nedzirdīgajiem vardarbības gadījumos.

 Paredzēts izskatīt, kādi vardarbības veidi, formas un sekas pastāv; kā atpazīt vardarbību; uzvedības modeļi un stereotipi; normatīvs regulējums; kā rīkoties praktiski gadījumos, kāds pastāv aizdomas vardarbību u.c.

Apmācības vadīs Sandra Freimane, psiholoģe ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi, un ārējie eksperti – speciālisti vardarbības jomā.

Uzsākta informatīvā kampaņa “Kas Tev jāzina par vardarbību”. Tiks izveidots informatīvais buklets un videokampaņa “Kas Tev jāzina par vardarbību”. Informatīvais buklets būs sagatavots papīra formātā latviešu valodā, bet videokampaņa vieglajā latviešu zīmju valodā. Gan buklets, gan videokampaņa saturēs informāciju par to, kas ir vardarbība, kādas ir tās formas, kur griezties pēc palīdzības, kādu palīdzību var saņemt no vardarbības cietuša persona LNS un citur u.c.

Svarīgs pasākums notiks šī gada 28. septembrī – tiks organizēta paneļdiskusija “Vardarbībai NĒ!”, iesaistot 100 Rīgas pilsētā dzīvojošus nedzirdīgos cilvēkus bez vecuma ierobežojuma. Piedalīsies LNS vadība, aktīvisti, jaunieši, pārstāvji no policijas, krīzes centriem u.c.  

Paneļdiskusijā  tiks aplūkoti 2 (divi) problēmjautājumi: 1. Vardarbība pret sievieti – izdomājums vai aktualitāte; 2. Kā vardarbība ietekmē pilsonisko līdzdalību. Paneļdiskusija tiks filmēta un vēlāk tās videkopsavilkums  publicēts LNS mājaslapā www.lns.lv Projektu sadaļā.

Aicinām visus sekot projekta aktivitātēm un piedalīties tajās, lai gūtu jaunas zināšanas.

Raksts ir sagatavots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas līdzfinansētā projekta “Intervence: stereotipi un vardarbība pret sievieti” ietvaros.  Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Nedzirdīgo savienība”.      

Rakstu sagatavoja: Karīna Pavlova, Informācijas un publicitātes pasākumu darba grupas vadītāja.

Foto: Zigmārs Ungurs, Informācijas un publicitātes pasākumu ziņu korespondents.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit