Foto

NVO nams iziet Rīgas apkaimēs

Rīgas NVO nams jūnija sākumā devās ārpus telpām gan tiešā nozīmē - brīvā dabā -, gan paplašinot priekšstatu robežas par nevalstiskā sektora lomu un darbību. Atsaucoties nevalstisko organizāciju ierosinājumiem “iziet ārpus telpām”,  NVO nams kopā ar turpat 30 Rīgas nevalstiskajām organizācijām piedalījās publiskā, informatīvā tīklošanās pasākumā vienā no attālākajām Rīgas apkaimēm – Bolderājā.

Visas dienas garumā NVO nams un NVO piedāvāja daudzveidīgus pasākumus, kuros gan lieli, gan apmeklētāji varēja iesaistīties izglītojošās un radošās darbnīcās, uzzināt informāciju par NVO nama darbību, piedalīties konkursos, spēlēs, saņemt speciālistu konsultācijas par integrācijas jautājumiem, uzzināt par brīvprātīgo darbu, iepazīt sociālā atbalsta iespējas, aktualitātes vides jomā, diskutēt par Eiropas vērtībām un nākotni, iepazīt dažādu tautu kultūru un - pat paviesoties “Trušu karalistē”.

NVO nama informatīvā nojume izpelnījās īpaši lielu apmeklētāju interesi – nama pārstāvji skaidroja, kāda ir NVO nama darbība un pasākumi, stāstīja par līdzdalības iespējām vietējās apkaimes iedzīvotājiem, diskutēja par NVO nozīmi. Bija padomāts arī par bērniem - jaunie mākslinieki varēja uzzīmēt, kā iztēlojas NVO namu, kā tam jāizskatās.

Vēl vienas no apmeklētākajām nojumēs bija biedrība “Festivāls Komēta”, kas rīko integratīvus kultūras un mākslas projektus, biedrība “Sarkanais krusts”, biedrība “Zilais krusts”, biedrība “Cita Rīga” un biedrība “Patvērums “Droša māja””. Katra organizācija stāstīja par savu darbību, svarīgākajiem mērķiem un aicināja uz saviem pasākumiem.

Apmeklētājiem bija arī iespēja apskatīt NVO nama un NVO kopīgi veidoto izstādi “NVO stāsti Latvijas simtgadē”, kurā apkopoti vairāk nekā 40 nevalstisko organizāciju stāsti par to tapšanu, vērtībām un misiju, atspoguļoti organizāciju dzīvē svarīgākie notikumi un sasniegumi, ar kuriem lepoties.

Tajā paša laikā notika arī dažādu tautību māksliniecisko kolektīvu koncerts, iepazīstinot ar atšķirīgo un kopīgo Rīgā dzīvojošu tautu kultūrās. Ar muzikāliem, deju, cirka un teatrāliem priekšnesumiem uzstājās NVO paspārnē darbojošies kolektīvi.

Pasākuma idejas pamatā bija iespēja svētku apmeklētājus – dažādu paaudžu apkaimes iedzīvotājus un citus interesentus radošā un atraktīvā veidā iepazīstināt ar nevalstisko organizāciju darbību, misiju, pasākumiem, iespējām iesaistīties un iedvesmot dalībai tajās.

Svētkus rīkoja Bolderājas apkaimes izglītības un kultūrizglītības iestādes - Mūzikas un mākslas skola, Bērnu un jauniešu centrs, 3 vidusskolas, Latvijas Jūras akadēmija un bibliotēka sadarbībā ar NVO namu.  

 

Svētki, kuru moto – “Piedalies! Izzini! Radi! Atpūties!” – īpaši bija vērsti uz sadarbības un tolerances veicināšanu dažādu paaudžu apkaimes iedzīvotāju vidū, ģimeņu kopīga laika pavadīšanu mērķtiecīgās nodarbībās, tīkla veidošanu starp apkaimes iedzīvotājiem un Rīgas nevalstiskajām organizācijām.

Pasākums sasniedza projekta “ACTive NGOs” Uzlabojumu plānā izvirzīto mērķi – organizēt NVO nama pasākumus citās Rīgas apkaimēs.

Pasākums izvērtās par brīnišķīgiem svētkiem un savstarpējās tīklošanās pasākumu gan apmeklētājiem, gan NVO namam, nostiprinot vēlmi rīkot šādus publiskus un informatīvus pasākumus arī turpmāk, lai popularizētu NVO nama darbu un sabiedrības plašāku iesaisti NVO.

 

Rakstu sagatavoja:

Zinta  Gugane

NVO nama projektu koordinatore

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit