NVO nams aicina uz pasākumu “Senioru radošuma kalve 2020”

Oktobra sākumā visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā senioru diena. Atzīmējot to un uzsverot senioru nozīmi Latvijas sabiedrībā, ceturtdien, 15. oktobrī, no plkst. 11.00 nevalstisko organizāciju pārstāvji, seniori un ikviens interesents aicināts uz NVO namu (Rīga, Ieriķu 43a), kur notiks pasākums “Senioru radošuma kalve 2020”.  

Pasākuma mērķis ir pulcēt dažādas NVO, kuru biedru rindās darbojas galvenokārt seniori, lai demonstrētu, cik radoši, rosīgi un izdomas bagāti ir seniori. Svarīgi ir parādīt, kādas ir seniorus apvienojošas NVO, ko tajās var darīt, kā arī mudināt seniorus nevis sēdēt mājās, bet saturīgi pavadīt brīvo laiku un būt aktīviem.  

Pasākuma pirmajā daļā no plkst. 11.00 visi interesenti tiek aicināti uz NVO atvērto durvju nodarbībām senioriem, kurās 4 organizāciju pārstāvji iepazīstinās ar radošajām, kustību vai sportiskajām aktivitātēm. Savu darbību prezentēs "Rīgas Sporta Veterānu klubs", aicinot uz galda spēlēm,  Poļu  kultūras klubs “Polonēze” visiem interesentiem ierādīs deju  un aicinās pievienoties līnijdejām.Nodarbībā „Skaistums kā vislabākā rekomendācija” par daudziem un dažādiem praktiskiem knifiem, kā saposties svētkiem, kā defektu pārvērst par efektu un par to, ka ne viss ir tā kā izskatās, stāstīs biedrības “Agritas Skaistuma Studija“ vadītāja, pārmaiņu un pārvērtību trenere Agrita Grosbarte. Savukārt biedrība “Rīgas aktīvo senioru alianse” aicinās klātesošos uz  divām meistarklasēm -  “Kustība - senioru veselībai”, ko vadīs senioru vingrošanas speciāliste Helēna Līce un “Mūzika dvēselei”, ko savukārt vadīs vijolnieks Reinis Galenieks.

Turpinājumā – plkst. 12.30 visiem dalībniekiem būs iespēja noklausīties veselības aprūpes speciālistes, LU Medicīnas fakultātes lektores, pirts meistares Ivitas Pičukanes lekciju “Dabas veltes skaistumam un veselībai”, izzinot padomus, kā ar dabas produktu palīdzību uzturēt gan fizisko labsajūtu,  gan vizuālo izskatu.

Pasākuma trešajā daļā – plkst. 14.00 apmeklētājus sagaida muzikāls sveiciens no dziesminieka, komponista Arņa Miltiņa un deju priekšnesumi no līnijdeju kopas “Country&more” (vadītāja Velga Vanaga). Noslēgumā - sirsnīgas sarunas un atspirdzinājumi.

Pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām. NVO nams turpina pagājušajā gadā iesākto NVO popularizējošo pasākumu virkni, kuros organizācijām ir iespēja praktiskās, radošās vai atraktīvās  nodarbībās demonstrēt savu darbību un aicināt interesentus pievienoties biedru rindām.

Laipni aicināti visi interesenti! Ieeja bez maksas.

Zinta  Gugane, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore, e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit