NVO namā romu apmeklētāju pieņemšanu uzsāk Rīgas romu mediatore

Kopš 2020. gada 5. novembra ar Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla atbalstu NVO namā, Rīgā Ieriķu ielā 43A tiek nodrošināta regulāra romu mediatora apmeklētāju pieņemšana. Romu mediatore Marta Paņko pieņems apmeklētājus katru trešdienu un ceturtdienu, izņemot svētku dienas, laikā no 10.00 līdz 14.00 NVO nama 101. telpā.

Pieteikšanās vizītei pa tālruni 28949554.

“Pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas romu mediatoram, - romu cilvēkam, kurš palīdz romu kopienai risināt sociālus, ar izglītības apguvi, darbā iekārtošanos un dzīvesvietu saistītus jautājumus, ir nodrošinātā pastāvīga bezmaksas telpa Rīgas pilsētā. Nākamais solis ir veicināt romu sieviešu nevalstiskās organizācijas attīstību, kas sniegtu ilgtermiņa ieguldījumu romu labklājības uzlabošanā, risinot izglītības un sociālos jautājumus,” par panākto ir gandarīta Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja.

Romu mediatore sniedz pakalpojumus Rīgas pilsētā projekta “Latvijas romu platforma V” ievaros, atbilstoši romu mediatoru darba vadlīnijām - pieejami Kultūras ministrijas tīmekļa vietnē

Romu mediatora uzdevums ir veicināt sadarbību starp romu ģimenēm un pašvaldības un valsts iestādēm tādās jomās kā izglītība, sociālie jautājumi, nodarbinātība, bērnu tiesības u.c. Romu mediators palīdz apzināt romu situāciju un problemātiskos jautājumus vietējā līmenī, un, sadarbībā ar pašvaldības sociālo lietu pārvaldes, izglītības pārvaldies un citu iestāžu pārstāvjiem, atrast atbilstošus risinājumus, lai veicinātu sociālā un nabadzības riskā nonākušo romu integrāciju un sociālo iekļaušanu vietējā līmenī. Turklāt romu mediators vienkāršā, romiem saprotamā valodā regulāri informē vietējos romu iedzīvotājus par dažādām sociālā atbalsta iespējām, piemēram, par konkrētiem Eiropas Sociālā Fonda atbalsta pasākumiem un pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī motivē romus izglītoties, iesaistīties darba tirgū, kultūras un jauniešu pasākumos.

Lai tuvinātu Latvijas sabiedrību un romus, kā arī veicinātu sieviešu sadarbību un romu sieviešu nevalstiskās organizācijas izveidi, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls sadarbojas ar Kultūras ministriju kopš 2017. gada.

Vairāk informācijas: Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja, e-pasts: inete.ielite@bernuforums.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit