NVO nama 8 gadu jubileju atzīmēs ar pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumu “Rīgas apkaimju biedrību sasaukšanās”

Šogad NVO nama 8. dzimšanas diena tiks atzīmēta ar pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumu “Rīgas apkaimju biedrību sasaukšanās”, tiekoties Rīgas apkaimju biedrībām un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un interesentiem, kam rūp kādas atsevišķas apkaimes vai Rīgas attīstība kopumā.

Septembrī aprit 8 gadi kopš Rīgā darbojas NVO (nevalstisko organizāciju) nams, ko pašvaldība izveidoja nevalstisko organizāciju atbalstam. NVO nama viens no uzdevumiem ir pulcināt nevalstiskās organizācijas, rosinot tās uz kopīgiem pasākumiem, diskusijām, viedokļu un pieredzes apmaiņu.

Pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākums “Rīgas apkaimju biedrību sasaukšanās” notiks piektdien, 2021. gada 24. septembrī, plkst. 15.00 NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A).

Pasākuma ievadā, atskatoties NVO nama darbības 8 gados, dalībniekus uzrunās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas NVO atbalsta sektora vadītājs Dzintars Koks.

No šā gada 1. maija NVO nams ir kļuvis par vienu kaimiņu bagātāks, jo Ieriķu ielas ēkā, līdzās NVO namam un Kultūras un tautas mākslas centram “Ritums”, tagad darbojas arī viens no Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centriem. Ar apkaimju koordinatora lomu sadarbībā ar NVO, īpaši apkaimju biedrībām, iepazīstinās Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un klientu apkalpošanas pārvaldes projektu vadītāja apkaimju attīstības jautājumos Daiga Mežale.

Par apkaimju aktīvisma būtību un identitātes meklējumiem stāstīs biedrības “Rīgas Apkaimju alianse” valdes priekšsēdētājs Māris Jansons. Turpinājumā sekos virkne Rīgas apkaimju biedrību stāsti, iepazīstinot ar apkaimes profilu un biedrības dzīvi, izaicinājumiem, pasākumiem, iniciatīvām, spēka un enerģijas avotiem. Izskanēs Bieriņu, Čiekurkalna, Jaunciema, Dārziņu, Imantas un Zolitūdes biedrību pārstāvju pieredzes stāsti.

Noslēgumā klātesošie tiks aicināti uz diskusijām, sirsnīgām sarunām un atspirdzinājumiem, kā arī kopā ar biedrību “Cita Rīga” varēs izspēlēt Rīgas iepazīšanas spēli.

Pasākuma moderatore būs Inese Šubēvica, biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” vadītāja, kā arī NVO un kopienu attīstības virzītāja.

Apmeklētājiem būs iespēja arī aplūkot NVO nama darbību atspoguļojošo izstādi “NVO nama 8 gadu stāsts”, kas atklāj notikumu, mirkļu un noskaņu virkni NVO nama dzīvē no atklāšanas brīža līdz neseniem notikumiem, iezīmējot svarīgākos tā darbības virzienus.

Pasākumā aicināti piedalīties rosīgi darbojošos Rīgas apkaimju biedrību, kopienu pārstāvji un domubiedri no grupām sociālajos tīklos, kuri aktīvi un konstruktīvi aizstāv savas apkaimes iedzīvotāju intereses, kā arī ikviens NVO pārstāvis vai rīdzinieks, kas vēlas iepazīt apkaimju biedrību darbību un satikt šo organizāciju pārstāvjus!

Laipni aicināti visi interesenti! Ieeja pasākumā ar derīgu Covid–19 sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pasākums būs skatāms arī tiešsaistē – NVO nama Facebook kontā.

Aicinām dalībai pasākumā iepriekš reģistrēties šeit.

Pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

NVO nams plašai sabiedrībai un apmeklētājiem savas durvis vēra 2013. gada 25. septembrī. Šādu namu Rīgas pašvaldība izveidoja nevalstisko organizāciju atbalstam, piedāvājot resursus Rīgas organizācijām darbībai, sadarbības veidošanai, informācijas, labās prakses un pieredzes apmaiņai un organizāciju aktīvistu apmācībai bez maksas. Kopš nama atklāšanas to apmeklējuši vairāk nekā 190 tūkstoši cilvēku, savos un pašvaldības organizētos pasākumos piedalījušās vairāk nekā 550 organizācijas, notikuši vairāk nekā 13 000 organizāciju rīkoti pasākumi.