Foto

Noslēdzies projekts “Uzņemošās pilsētas”: tapis vietējās rīcības plāns imigrācijas jautājumos

2018. gada 11.aprīlī notika projekta “Uzņemošās pilsētas” (“Arrival Cities”) noslēguma pasākums, kura ietvaros tika sniegts pārskats par projekta norisi, kā arī tika prezentēts projekta rezultāts – vietējais rīcības plāns. Projekta mērķis bija apzināt situāciju migrācijas un integrācijas jomā visās partnerpilsētās un sagatavot rīcības plānu jauniebraucēju iekļaušanai sabiedrībā sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām organizācijām.

Projektā “Uzņemošās pilsētas” Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji iesaistījās kā sadarbības partneri.  Projektu īstenoja astoņas pašvaldības Eiropā – Amadora (Portugāle), Rīga (Latvija), Salonikos (Grieķija), Mesīna (Itālija), Roketa de Mar (Spānija), Vanta (Somija), Valdemarna (Francija), Patra (Grieķija), Drēzdene (Vācija) un Oldenburga (Vācija).

Pasākuma laikā klātesošajiem bija iespēja uzzināt, kā jauniebraucēju integrācijas procesi notiek dažādās Eiropas valstīs, kā arī iepazīties ar Rīgā izstrādāto rīcības plānu jauniebraucēju iekļaušanai sabiedrībā, kas tika izstrādāts sadarbojoties valsts, pašvaldības un nevalstiskajām organizācijām. 

Projekta laikā notika četrpadsmit vietējās atbalsta grupas sanāksmes, kuru laikā eksperti aktīvi dalījās ar savu pieredzi un sniedza ieguldījumu vietējā rīcības plāna sagatavošanā. Tāpat tika organizēti 5 starptautiskie pieredzes apmaiņas semināri Drēzdenē, Vantā, Oldenburgā, Salonikos un Valdemarnā, tajos piedalījās vietējās atbalsta grupas pārstāvji. Iegūtā pieredze tika izmantota vietējā rīcības plāna jauniebraucēju iekļaušanai izveidē. 

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2013-2020) programmas ietvaros, nodrošinot iesaistīto organizāciju līdzfinansējumu.


Plašāka informācija par URBACT III (2013-2020) programmu pieejama:   www.urbact.eu

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit