Mēs un mūsu kultūru dažādība

Pasaule ir liela un dažāda un kultūru klāsts, kas to sastāda, ir milzīgs un grūti aptverams. Mums patiesi ir grūti iedomāties, kādas tik vien kultūras pasaulē dzīvo, vēl grūtāk ir iedomāties, ka ar daļu no šīm kultūrām mēs varam iepazīties arī Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

23. oktobrī “Radošā apvienība jauniešiem TREPES” aicina ikvienu interesentu iepazīt dažādas kultūras. Jau plkst. 18:00 ciemiņus biedrībā gaidīs Rīgā dzīvojošs irāņu pāris, kuri cienās ar savu tradicionālo ēdienu un stāstīs par kultūras niansēm, sastopamām Irānā. Tāpat visiem būs iespēja uzzināt par Afganistānas kultūru no Rīgā dzīvojoša puiša Rešada. Protams, būs arī citu kultūru pārstāvji no tādām valstīm kā Seint Vinsenta un Grenadīnas, Indija un Tadžikistāna.

24. oktobrī plkst. 14:00 tiksimies ar aktīvajiem dažādu kultūru pārstāvjiem, kuri dzīvo Rīgā. Turpināsim savu iepazīšanos ar irāņu pāri, kuri Latvijā jau ir paspējuši iesaistīties dažādos projektos nevalstiskajā sektorā, kuri kopā vēlas uzsākt savu biznesu. Monta no Irānas pastāstīs par savu dizaineres karjeru.

25. oktobrī tiksimies ar darbīgajiem dažādu kultūru pārstāvjiem. Tuvāk iepazīsimies ar Rešadu no Afganistānas un Naidželu no Seint Vinsentas un Grenadīnām. Abi puiši jau labu laiku dzīvo Latvijā un ir ieguvuši lielu pieredzi nodarbinātībā. Mums būs iespēja uzzināt par abu viesu karjeras līklošiem, uzdot savus jautājumus un diskutēt.

Apmeklējot pasākumus, aicinām ievērot piesardzības pasākumus, lietojot telpās izvietotos dezinfekcijas līdzekļus, ievērojot 2 metru distanci un lietojot mutes un deguna aizsegus.

Visi pasākumi ir bez maksas un notiks Rīgā, Turgeņeva ielā 15, gandrīz 200 gadus senā koka mājā, kas pašlaik piedzīvo savu atdzimšanu, un ieeja ir no pagalma puses, dodoties pa kāpnēm uz otro stāvu. Uz pasākumiem aicinām pieteikties mūsu facebook lapā.

19.februārī biedrība “Radošā apvienība jauniešiem TREPES” ir uzsākusi īstenot projektu “Kultū(R)īga” ar mērķi veicināt sabiedrības integrāciju Rīgas pilsētā un sekmēt saliedētas sabiedrības veidošanos, veidojot etniskās saskaņas un starpkultūru dialogu starp indivīdiem, grupām ar dažādu etnisko, kultūras, reliģisko un lingvistisko pamatu un mantojumu. Projekts tiek atbalstīts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Informācija: Ilze Norvaiša - projekta vadītāja, tālrunis 29812232.

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit