Maskačkas leģendu mednieki ielūdz uz Pikniku ar rajonu II

Lastādijas pagalmā – teritorijā starp Turgeņeva, Maskavas, Puškina ielām - 4. maijā plkst. 15.00 notiks otrais Pikniks ar rajonu. Šoreiz - pie baltiem galdautiem, ar līdznestu cienastu un sarunām par un ap dzīvi Maskavas forštatē jeb Maskačkā.

Kopā ar leģendu medniekiem tiks vākta stāstu bibliotēka, lai saglabātu atmiņas par rajona unikalitāti. Ikviens ir aicināts noklausīties vai dalīties ar savu stāstu, vai tā būtu atmiņā iesēdusies situācija, bērnības aina, fotogrāfija, īpašs cilvēks vai vieta, kas raksturo šo apkaimi.

Pasākumā piedalīsies arī vietēji Free Rīga Lastādijas ēku rezidenti  - Leontīns Volnobajevs (Crazy Ceramics) ar keramikas darbnīcu un Alisa Kazarina (Dauga Spirit) ar grafisko mandalu zīmēšanas darbnīcu, kaimiņi -Goodwill Studio ar galda spēlēm, kā arī organizāciju "Trepes", “Patvērums "Drošā māja" un Informācijas centra iebraucējiem (Integration.lv) brīvprātīgie, ārvalstnieki un patvēruma meklētāji Latvijā.

“Pikniks ar rajonu” ir daļa no Free Riga Lastādijas rezidentu īstenotā projekta “Maskačkas leģendas”, kas tika uzsākts pagājušā gadā sadarbībā ar dāņu fotogrāfu Stig Stasig. Vasaras garumā Stig kopā ar T17 rezidentiem meklēja un uzrunāja varoņus, ko viņš bija dokumentējis savā pirmajā vizītē Latvijā 1992. gadā. Tā rezultātā izstādei "Forštate" tika izveidota stāstu karte, kas atklāj sazarotu naratīvu tīklu, kas balansē uz robežas starp izdomāto un reālo, veidojot lokālas leģendas un mītus. Šie laika un telpu raksturojošie stāsti un personāži ir pamats “Maskačkas leģendu” tapšanai, kas tiecas dokumentēt, pārstāstīt un paglābt no izzušanas un aizmiršanas rajona mutisko nu jau folkloru, ko glabā cilvēku atmiņas.

Projekts tiek īstenots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa atbalstu.

Kopš 2015. gada rudens tukšo ēku atdzīvināšanas kustība Free Riga pamazām sākusi apdzīvot arvien vairāk pamesto Lastādijas apkaimes ēku, radošai un kultūras darbībai rajona cilvēkiem atverot Puškina ielas 11 jeb P11 un Turgeņeva ielas T13, T15 un T17 ēkas.

 

Papildu informācijai:

Anna Štefane

lastadijaszinas@gmail.com
 

***Atverot sabiedrībai neapdzīvotās ēkas, "Free Riga" attīsta ideju par "paštaisītu pilsētu" - par iespēju cilvēkiem pašiem veidot savu pilsētvidi, un attīstīt uz sadarbību un dalīšanos balstītu kultūru.

"Free Riga" sabiedriskām un kultūras aktivitātēm līdz šim atvērusi septiņas vietas: Lastādijas apkaimes rezidences Turgeņeva ielā 13., 15. un 17., ēku bijušajā Rīgas Dzirnavnieka teritorijā Puškina ielā 11 un mākslas stropu D27 Dzirnavu ielā 27, kā arī Zunda dārzu pamestās SeļMaš traktoru rūpnīcas teritorijā Durbes ielā 2 un kultūrpunktu L26 Līksnas ielā 26, kā arī ir uzsākusi Tallinas ielas radošā kvartāla veidošanu Tallinas ielā 6,10.

T17 jeb Turgeņeva ielas 17 apkaimes rezidenci 2016. gada rudenī izveidojusi biedrība “Free Riga” un tās mērķis ir kopīgi ar citiem aktīvajiem apkaimes iedzīvotājiem pētīt tuvējās Maskavas forštates jeb Lastādijas sadzīvi un stāstus, aktivizēt tās kultūras dzīvi un stiprināt piederības sajūtu šai apkaimei. Pirmais rezidences projekts 2016. gada rudenī bija apkaimes svētku organizēšana un pirmā stāstu kartes “Tikšanās ar Lastādiju” izdevuma izveide, kam 2017. gadā sekoja nākamais izdevums.
 

Foto Konstantīns Surins

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit