Kundziņsalas skola – jauna iespēja tehnoloģiju gadā

Projekts “Kundziņsalas skola kā apkaimes attīstības neatņemama sastāvdaļa”, ko īstenoja biedrība "Kundziņsala" kopīgi ar nodibinājumu “Tautas palīdzības fonds” sadarbībā ar Rīgas 28.vidusskolu, Jaunrades skolu un citiem partneriem vasarā no 1. jūlija līdz 5. augustam darbības īsā laikā izveidoja pamatu turpmākai ilgtspējai un gan apkaimju, gan iedzīvotāju sadarbībai.

Projekts sākās ar Kundziņsalas iedzīvotāju forumu, kurā iesaistījās arī citu apkaimju iedzīvotāji, kuri ieinteresēti Kundziņsalas skolas kā mākslu, kultūras un tehnoloģiju centra izveidē un attīstībā. Forums nebeidzās tikai dažās stundās, bet turpinājās gan talkās, gan ikdienā satiekoties un apspriežot skolas attīstību un sadarbības iespējas.

Notika talkas, kas bija gatavošanās āra kino seansam un skatītāju uzņemšanai, kā arī tālākai darbībai. 20.jūlijā notika āra kino seanss. Talku laikā, gatavojoties kino seansam, tika izgatavoti glīti masīvkoka soli, lai būtu skatītāju vietas viesiem. Paši kundziņsalieši izmantoja līdz paņemtos sēžamos vai novietojās uz segām kā piknikā. Vakars sākās vēl gaismā 21.00 un notika vairākās daļās līdz pat pilnīgai tumsai. Kino vakarā kundziņsalas jauniešu veidotā “Kundziņsalas panorāma” un ģimenes filma “Jēkabs, Mimi un runājošie suņi”. Filma sākas ar režisora Edmunda Jansona video uzrunu Kundziņsalas kino skatītājiem un uzrunā izteiktais aicinājums būt drosmīgiem un sapņot lielus sapņus.

Ar šo projektu turpinājās Kundziņsalas iedzīvotāju ceļš uz šodienu - nu jau lielā sapņa piepildījumu: Kundziņsalas skolas atdzīvināšanu jaunā un interesantā veidolā. Jau projekta laikā objekts ilgtermiņa nomā un arī tagad turpinās darbības organizēšana, veicinot iedzīvotāju sarunas un kopīgu darbību vienotam mērķim – Kundziņsalas apkaimes attīstībai un sadarbībai ar citām apkaimēm saliniekiem tik tuvajā Kundziņsalas skolā. Devīzei izteiktais priekšlikums “Kundziņsala – mana sirds, Skola – mana dvēsele” (autors A.Ziemelis) ir sarunās atbalstīts un tagad būs blakus devīzei “Kundziņsala starp ūdeni, debesīm un zemi” (autore kundziņsaliete S.Kreidere-Krīgere, kura izstrādāja arī Kundziņsalas logo).

Šo mācību gadu Izglītības un zinātnes ministrija prezentēja kā TEHNOLOĢIJU gadu un tehnoloģiju veiksmīgas izmantošanas viens no būtiskiem priekšnoteikumiem ir sadarbība. Sākoties mācību gadam jau pirmajā nedēļā darbība un sadarbība turpinās. Rīgas 28.vidusskola un Jaunrades skola Arnolda Ziemeļa vadībā no iepriekš izveidotām sagatavēm kopīgi gatavo divu dažādu veidu solus (taburetes) Rīgas 85.vidusskolas un Rīgas 28.vidusskolas kokapstrādes tehnoloģiju darbnīcām un gatavošana turpināsies, aprīkojot arī jaunveidojamo Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru Kundziņsalas skolā.

Īpaši paldies par atbalstu akciju sabiedrībai Latvijas finieris, dāvinot kvalitatīvus materiālus, kas dod iespēju jauniešiem. Pateicamies Rīgas 28.vidusskolai (direktors Guntars Jirgensons), biedrībai KUNDZIŅSALA (Māris Kromāns, Māris Jansons, Indra Rubene un citi), PIKC Rīgas Valsts tehnikums (direktore Dagnija Vanaga) par konstruktīvu un uz rezultātu vērstu sadarbību.

Vēlamies aicināt citas interešu izglītības iestādes un skolu pulciņus, arī individuāli skolēnus un ģimenes veidot un ieteikt  Kundziņsalas skolas logo, kuru vēl jāizvēlas. Interesentiem un potenciāliem dalībniekiem lūdzu sazināties elektroniski – jaunradesskola@inbox.lv (ar atzīmi – Kundziņsalas skolai) vai telefoniski 27633569.

Sagatavoja - Dzintra Ziemele, TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS valdes priekšsēdētāja un projekta vadītāja.. Saziņai par projektu un turpmāko sadarbību: 27633569 un e-pasts: dzintraziemele@inbox.lv

Foto: Aivars Liepiņš, Māris Kromāns un Dzintra Ziemele

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit