RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

“Cilvēks tirgū” – integrācijas pasākumi Āgenskalna tirgū 2. un 30. augustā

2. un 30. augustā plkst. 11.00-15.00 Āgenskalna tirgū norisināsies divi integrācijas pasākumi “Cilvēks tirgū” ar vairāk kā 10 bezmaksas aktivitāšu programmu, kuros ikviens apmeklētājs varēs iejusties cilvēku ar invaliditāti ikdienā. Integrācijas pasākumi interaktīvā veidā iesaistīs un parādīs, kā cilvēki ar invaliditāti redz un izjūt pasauli, kā arī ļaus izprast ikdienas izaicinājumus. Āgenskalna tirgus ir vieta, kur domāt par dažādo un mazināt bailes no svešā, jo tādā veidā var atklāt jauno un aizraujošo.

Viens no pasākumu galvenajiem notikumiem būs stand-up, kurā piedalīsies trīs zināmas sievietes ar invaliditāti un parādīs invaliditātes tēmu ar humora devu. Abos pasākumos apmeklētāji varēs iesaistīties Braila raksta un zīmju valodas apgūšanā, piedalīties mākslas terapijas un taktilās mākslas darbnīcās. Spēlēsim galda spēles ar aizvērtām acīm, apdrukāsim t-kreklus, pārvarēsim šķēršļus ratiņkrēslos, apgūsim spēles “Boccia” noteikumus, kā arī iepazīsim sabiedrībai nozīmīgas biedrības un invalīdu draugu apvienības.

2. augustā:

Plkst. 11.00-15.00
Braila raksta apguve ar Līgu Ķikuti no biedrības “Redzi mani”
Aktivitātē dalībnieki tiks iepazīstināti ar to, kas ir Braila raksts, kā arī būs iespēja ar Braila rakstu uzrakstīt savu vārdu vai ko citu uz īpaši izveidotām kartītēm, kuras vēlāk varēs kādam uzdāvināt, iepazīstinot ar Braila rakstu.

Zīmju valodas apguve ar Inesi Immuri no “Nedzirdīgo savienības”
Aktivitātē dalībnieki varēs apgūt pamata saskarsmes frāzes, lai atvieglotu komunikāciju ar cilvēkiem, kuriem ir dzirdes traucējumi un kuru galvenā sarunvaloda ir zīmju valoda.

Šķēršļu joslu pārvarēšana pārvietojoties riteņkrēslā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”
Dalībnieki varēs piedalīties īpaši izveidotā šķēršļu joslā un izjust, kā pārvietoties ratiņkrēslā.

Plkst. 12.00-14.00
Sociālā uzņēmuma “BlindArt” taktilās mākslas meistarklase ar Denisu Ovsjaņņikovu
Meistarklases dalībniekiem tiks attīstīta iztēle ar taktilās glezniecības palīdzību, izmantojot tikai tausti un dzirdi. Deniss radošo procesu papildinās ar izglītojošiem stāstiem par neredzīgo cilvēku pasauli un viņu uztveri. Katrā meistarklasē dalībnieki radīs savus darbus, ko varēs paņemt līdzi.

Servisa suņu paraugdemonstrējumi no biedrības “Teodors”
Biedrība iepazīstinās ar galvenajiem ētikas pamatprincipiem, kas jāievēro uz ielas, ieraugot suni asistentu vai suni pavadoni, un nodemonstrēs paraugdemonstrējumus un servisa suņu ikdienu, pavadot kopā ar saimnieku.

Plkst. 14.00-15.00
Stāvizrāde jeb stand-up, kurā piedalīsies trīs sabiedrībā zināmas sievietes ar invaliditāti un divi suņi pavadoņi
Izrādes laikā apmeklētājiem Līga Ķikute un Rīga, Diāna Ponaskova, Baiba Baikovska un Elfa  parādīs invaliditātes jautājumu ar humora devu par dažādam tēmām. Katrā dienā būs cita izrādes tēma un nosaukums.

Papildus visa pasākuma garumā darbosies tirdzniecības vietas tirgus laukumā, kur būs iespēja iegādāties rokdarbus no sociālā uzņēmuma “Visi var” un biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.

 

30. augustā

Plkst. 11.00-15.00
Braila raksta apguve ar Līgu Ķikuti no biedrības “Redzi mani”     

Zīmju valodas darbnīca ar Inesi Immuri no Latvijas Nedzirdīgo savienības

Šķēršļu joslu pārvarēšana pārvietojoties riteņkrēslā - Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons

Plkst. 12.00-14.00
Servisa suņu paraugdemonstrējumi no biedrības “Teodors”

Diskusija un paraloka šaušanas paraugdemonstrējumi no “Latvijas Paralimpiskās komitejas”
Paralimpiskā komiteja iepazīstinās apmeklētājus ar tās darbību un ar dažādiem parasporta veidiem, ar ko nodarbojas un piedalās paralimpiskajās spēlēs cilvēki ar invaliditāti. Papildus apmeklētāji varēs uzzināt jaunāko informāciju par topošo Latvijas Paralimpisko sporta centru Bišumuižā, kas būs kā ciemats – parks sportam un brīvai atpūtai ikvienam. Apmeklētājiem būs lieliska iespēja apgūt paraloka šaušanas pamatprasmes profesionāļu uzraudzībā.

Plkst. 11.00-13.00
Mākslas terapijas meistarklase “Citādais” ar Sintiju Bērziņu
Meistarklases laikā bērniem un citiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzīmēt, izveidot to, kā viņi saprot cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti, lai vēlāk par to diskutētu ar meistarklases vadītāju Sintiju Bērziņu.

Interaktīva spēle ar aizvērtām acīm kopā ar Māru Skuju
Galda spēle ar krāsainiem un taktiliem magnētiem, kas piemēroti cilvēkiem ar jebkāda veida redzes traucējumiem. Katras krāsas magnētiem ir atšķirīgi taktili gravējumi, tādēļ spēli var spēlēt arī cilvēki ar krāsu aklumu.

Meistarklase “t-kreklu apdruka”
Zīmola “OWA” īpašniece Natālija Jermolajeva iepazīstinās ar savu darbību un interesentiem iemācīs t-kreklu apdrukas tehniku.

Spēle Boccia. Biedrība “Līdzvērtība”
Spēle Boccia ir viena no populārākajām spēlēm cilvēku ar kustību traucējumiem vidū. Interesentiem būs iespēja apgūt spēli un tās noteiktumus.

Plkst. 14.00-15.00
Stāvizrāde jeb stand-up ar Līgu Ķikuti un Rīgu, Diānu Ponaskovu, Baibu Baikovsku un Elfu. Katrā dienā būs cita izrādes tēma un nosaukums.

Dalība pasākumos ir bez maksas.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit