Foto

Atslēgas vārds ir sadarbība: NVO tiekas tīklošanās konferencē

Vakar, 29. aprīlī, tiešsaistē notika pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference “Kā NVO dzīvo un strādā ierobežojumu laikā?” kurā piedalījās vairāk nekā 50 nevalstisko organizāciju pārstāvji gan no Rīgas, gan citiem Latvijas reģioniem.

Virtuālā tikšanās, diskutējot par to, kā šobrīd klājas organizācijām, izvērtās par pieredzes apmaiņas, saliedētības, uzmundrinājuma un atkalredzēšanās svētkiem.

Konferences ievadā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns iezīmēja, ka lielākā daļa nevalstisko organizāciju ir reģistrētas tieši Rīgā - 42 % no Latvijas NVO kopskaita, un attiecībās ar NVO ir vajadzīgas pārmaiņas – plaša, atvērta sadarbība un ideju iesaiste. NVO Rīgā ir kā aktivitātes punkti idejām, jo katras NVO pamatā ir īstas, svarīgas problēmas, un ir lepnums redzēt, kā šīs problēmas no idejām pārtop darbos un atbalsojas pilsētas dzīvē kā pozitīvas pārmaiņas.

Kas gan vislabāk varētu pazīt NVO sektoru, ja ne paši NVO pārstāvji, tādēļ gan konferences, gan darba grupu vadīšana bija uzticēta biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” pārstāvei Inesei Šubevicai,  nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” vadītājai Gintai Salmiņai, biedrības “Jaunatnes organizāciju apvienība “IMKA Latvija”” vadītājai Guntai Kellei un NVO ekspertei Sandrai Zalcmanei.

Prezentācijā par organizāciju darbīgumu un atbalstu darbiniekiem pandēmijas laikā Ginta Salmiņa iezīmēja regulāras iekšējās komunikācijas, darbinieku motivācijas, noslodzes, darbu sadalījuma, jaunu risinājumu meklēšanas nozīmību un svarīgākais – godīgumu un atklātību. Gunta Kelle, raksturojot NVO attīstības ciklu ceļā uz sadarbību, aicināja ņemt vērā, ka sadarbība ar citiem partneriem no dažādiem aspektiem ne tikai prasa resursu ieguldījumus, bet arī sniedz pretī augstu vērtību: plašāku ekspertīzes loku, plašāku reģionālo pārklājumu, sasniedzamāku mērķa grupu, paplašinātus pieejamos resursus un organizācijas popularitāti. Savukārt NVO eksperte Sandra Zalcmane iedvesmoja un sniedza padomus, kā uzturēt organizācijas darboties spēju pandēmijas apstākļos, un novēlēja šo laiku veltīt ideju radīšanai un projektu rakstīšanai.  

Konferences dalībnieki iepazinās arī ar Rīgas domes aktualitātēm NVO jomā, projektu konkursiem, kuros NVO var saņemt atbalstu savu aktivitāšu īstenošanai, un NVO nama darbību ierobežojumu laikā.

Trīs dažādās darba grupās “Organizācijas darbinieki un darbīgums izaicinājumu laikā”, “Ķēdes stiprais posms: sadarbība” un “Iegūstot - varēšu dalīties un dot!” klātesošie varēja dalīties ar savu NVO pieredzes un iedvesmas stāstiem, kā arī izteikt priekšlikumus NVO nama darbībai, lai turpinātu sekmīgi atbalstīt un sadarboties ar NVO.  

Pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferences “Kā NVO dzīvo un strādā ierobežojumu laikā?” prezentācija

NVO nama komanda izsaka pateicību visiem konferences tapšanā iesaistītajiem – moderatorei, runātājiem, darbu grupu vadītājiem! Paldies dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos un  priekšlikumiem – jūs esat gaidīti NVO namā ar sadarbības idejām !

Konferenci rīkoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors jeb NVO nams.

Informāciju sagatavoja: Zinta Gugane, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore, e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

http://www.integracija.riga.lv/
https://www.facebook.com/RigasNVOnams/
https://twitter.com/NVOnams/
https://www.instagram.com/nvonams/

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit