Foto

Aizvadīts projekta ACTive NGOs otrais starptautiskais seminārs

Aizvadītajā nedēļā, no 2019. gada 29. līdz 30. maijam, notika projekta “Rīgas NVO nams – organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) otrais starptautiskais seminārs “Telpas, to pieejamība, finansēšanas iespējas un ekonomiskā ilgtspēja pilsoniskajai aktivitātei” (“Spaces, access, funding programmes & economic sustainability”) Dubrovnikā (Horvātija), piedaloties nevalstisko organizāciju un pašvaldības pārstāvjiem no visām projekta partnerpilsētām.

Starptautiskais seminārs tika atklāts ar Dubrovnikas pilsētas vicemēres Jelkas Tepsic (Jelka Tepšić) uzrunu semināra dalībniekiem, uzsverot Dubrovnikas pilsētas izaicinājumus - nodrošināt pulcēšanās vietas pilsoniskajai līdzdalībai. Semināra ietvaros notika vairākas darba sesijas. Dienas pirmajā pusē projekta vadošais eksperts Levente Poļaks (Levente Polyak) sniedza prezentāciju par semināra tēmu, kuru papildināja projekta pieaicinātā eksperte Daniela Patti ar prezentāciju “Pašvaldību atbalsta iespējas sociālās ekonomikas atbalstam” (“Municipal policies to support social economy”), apskatot dažādu Eiropas pilsētu piemērus par prezentācijas tēmu. Sociālā ekonomika ir sektors, kas spēj apvienot rentabilitāti, sociālo integrāciju un demokrātiskas pārvaldes sistēmas, darbojoties līdzās valsts, nevalstiskajam un privātajam sektoram, lai pielāgotu pakalpojumus sabiedrības vajadzībām. Tomēr vēl daudz pūļu ir jāvelta, lai veidotu sabiedrības uzticību šim sektoram.

Dienas otrā daļa tika veltīta projekta partneru prezentācijām no Braitonas un Havas (Lielbritānija) un Espo (Somija). Pašvaldību vietējo atbalsta grupu pārstāvji dalījās pieredzē par sociālās ekonomikas veicināšanas piemēriem  savās pašvaldībās.

Semināra pirmā diena tika noslēgta ar projekta vadības grupas sanāksmi, kurā tika pārrunātas projekta tehniskās un organizatoriskās aktualitātes.

Otrajā dienā semināra dalībnieki devās pieredzes apmaiņas vizītēs uz Dubrovnikas Jauniešu centru (Dubrovnik Youth Centre), kur bērni un jaunieši var nodarboties ar izglītojošām aktivitātēm mākslas, zinātnes un tehnoloģiju jomās. Tika apmeklēta arī Gučetić Summer Villa -  pašvaldībai piederošs īpašums, kas šobrīd līdzinās graustam, bet ar pašvaldības un valsts atbalstu tuvākajos gados pārtaps par pulcēšanās vietu un sadarbības platformu pilsoniskās līdzdalības stiprināšanai.

Turpinājumā projekta partneri iesaistījās diskusijā par Dubrovnikas pilsētas izaicinājumiem semināra tēmas ietvaros, rodot vairākus būtiskus ieteikumus un risinājumus situācijas uzlabošanai.

Dienas otrajā pusē projekta partneri no Rīgas (Latvija), Santa Polas (Spānija) un Sirakūzām (Itālija) sniedza savas prezentācijas par semināra tēmu.

Semināra noslēgumā tika pārrunātas projekta turpmākās aktivitātes un sagatavošanās nākamajam starptautiskajam semināram, kurš notiks šī gada oktobrī Sirakūzās (Itālija).

Projektu Latvijā īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, tas norisinās URBACT labās prakses pārneses programmas ietvaros. Projekta gaitā Rīga kā vadošais partneris un 5 partnerpilsētas Eiropā veidos pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2014-2020) programmas ietvaros un tiek finansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (85%) un Rīgas pašvaldības (15%) finansējumu.

Vairāk informācijas: https://urbact.eu/active-ngos, Facebook: ACTiveNGOs, Twitter: @ACTiveNGOs,  Instagram:  active.ngos

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit