Aicina uz apmācībām “Cilvēces lielākās garīgās tradīcijas un ietekmīgākās reliģijas”

Lai veicinātu Latvijas valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieku, biedrību un nodibinājumu pārstāvju, kā arī visu interesentu, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, zināšanas par starpkultūru un reliģiju atšķirībām, biedrība “Sadarbības platforma” aicina uz apmācībām “Cilvēces lielākās garīgās tradīcijas un ietekmīgākās reliģijas - ieskats to sākotnē, mijiedarbībā un attīstībā”.

Apmācības notiks trīs dienu garumā - no 11. līdz 13. oktobrim, NVO namā, Rīgā, Ieriķu ielā 43a. Apmācību  laiks - no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Latvijā līdzās pastāv dažādas reliģijas, kas pēdējos gados tiek papildinātas ar aizvien jaunām, agrāk nezināmām, kas pie mums nokļūst ar dažādu kultūru cilvēkiem, kuri ieceļo mūsu valstī. Līdz ar jaunu, mūsu valsts vēsturē nebijušu reliģiju ienākšanu, ir nepieciešams skaidrot to  tradīcijas.

Sekmējot Latvijas kultūras un izglītības nozares darbinieku, publiskā sektora un nevalstisko organizāciju pārstāvju informētību par šīm reliģiju, tradīciju un kultūras atšķirībām, kā arī pilnveidotu saskarsmes prasmes un padziļinātas zināšanas sadarbībai ar dažādu kopienu cilvēkiem, apmācībās tiks sniegts plašāks ieskats par senākajām mūsdienu nozīmīgākajām cilvēces garīgajām tradīcijām.

Apmācību vadītājs Valdis Svirskis, filozofs, vieslektors, filozofijas zinātņu maģistrs, filozofijas un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs dažādās mācību iestādēs, iepazīstinās ar tradīcijām, kuru saknes meklējamas vairākās cilvēces tradīcijās – Indoeiropeisko tradīciju sākotnē (senie āriji, vēdas un Eiropa), Semītiskās tradīcijas reliģiju kokā (jūdaismā, sūfismā, kristietībā un islāmā), Tālo Austrumu tradīcijā. Tiks skaidrots arī reliģiju un garīgo prakšu perspektīvas cilvēces izaugsmes un tehnoloģiju attīstības kontekstā (sektantisms, fundamentālisms un misticisms).

Pēc apmācībām ikvienam dalībniekam būs zināšanas, kā izprast atšķirīgo reliģiju un kultūru cilvēkus, kas atvieglos starpkultūru sadarbību nākotnē. Šīs zināšanas palīdzēs preventīvi novērst savstarpēju naidu un neuzticēšanos, kā arī cilvēku savstarpējo norobežošanos. Tās veicinās cieņpilnu un tolerantu attieksmi, pieņemot un respektējot dažādo, kas ir nozīmīgas 21. gadsimta cilvēces prasmes.

Iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot elektronisku anketu

Dalība bez maksas.

Apmācības organizē biedrība “Sadarbības platforma” ar British Council Latvia atbalstu. Projekts tiek īstenots British Council programmas "People to People Cultural Engagement 2016-2021" ietvaros, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību. Programma tiek īstenota sadarbībā ar vietējām organizācijām. 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit