"ACTive NGOs" vietējā atbalsta grupa atskatās projekta gaitā un ieguvumos

Eiropas Savienības programmas URBACT labās prakses pārneses projekts “Rīgas NVO nams – nevalstisko organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) tika apstiprināts tieši pirms 3 gadiem - 2018. gadā. Projekts tuvojas izskaņai un “ACTive NGOs” vietējās atbalsta grupas (ULG) dalībnieki 19. aprīli tiešsaistē tikās noslēguma pasākumā, lai kopīgi atskatītos notikušajās aktivitātēs un ieguvumos.

“ACTive NGOs” ir pārneses tīkls, kas saveda kopā Rīgas, Braitonas un Havas, Dubrovnikas, Espo, Santa Polas un Sirakūzu pašvaldības, kuras strādā, lai attīstītu jaunas sadarbības formas ar sabiedriskajām organizācijām un pilsonisko sabiedrību.

Noslēguma tikšanās reizē ULG dalībnieki ar interesi sekoja līdzi ieskatam, kā projekta “ACTive NGOs” ietvaros 3 gadu garumā veidojies labās prakses pārneses tīkla ceļojums un kādi bijuši pieredzes apmaiņas un mācīšanās pasākumi gan starptautiskā, gan vietējā līmenī. Rīga projektā bija vadošais partneris un reizē arī labās prakses  pilsēta, no kuras sadarbības partneri pārņem un attīsta NVO nama ideju. Interesants bija apkopojums par saturiskiem virzieniem un praktiskiem aspektiem, ko katrs no projekta partneriem pārņēmis no NVO nama pieredzes un kā tas darbojas. ULG dalībnieki ar prieku dalījās savos iespaidos, vērtīgajās atziņās un piemēros, kas projekta laikā dzirdēti un redzēti un kurus vērts ieviest savu organizāciju darbībā.

Rīgas ULG kopā sanāca 13 reizes, kurās bija iespēja savstarpēji plašāk iepazīties un iegūt jaunas zināšanas, piemēram, mācoties par jaunākajām komunikācijas tendencēm, digitālajiem rīkiem, attālinātā darba organizēšanu vai dizaina domāšanas metodi. Neaizmirstama bija pieredzes apmaiņas vizīte Alūksnē, tiekoties ar Alūksnes pašvaldības un NVO pārstāvjiem.

Lai arī NVO nams projektā kalpoja kā labās prakses piemērs, tomēr vērtīgs darbs bija kopā ar ULG izstrādātais NVO nama uzlabošanas plāns, kurā apkopoti priekšlikumi un idejas, kā attīstīt nama darbību, piedāvāto pakalpojumu klāstu un sadarbību. Projekta laikā izdevās lielāko priekšlikumu daļu īstenot, piemēram, kopā ar NVO doties ārpus NVO nama telpām un piedalīties apkaimju svētkos Bolderājā un Brasā, uzņemties iniciatora lomu un sarīkot vairākus tīklošanās pasākumus, uzsverot NVO sadarbības priekšrocības un mudinot NVO pieredzes apmaiņai, kopīgai valodai un projektiem.

Labākai izpratnei un sadarbībai ar NVO tika organizēta informatīvā kampaņa, kuras laikā NVO atjaunoja kontaktinformāciju, kas deva rezultātus - reizē tika identificētas NVO vajadzības, nepieciešamie atbalsta pasākumi, piemēram, izglītojošo semināru tēmas, apzināti sadarbības partneri NVO vidū, brīvprātīgie, turklāt – atrastas arī jaunas ieinteresētas NVO.

Projekta laikā NVO nams piedzīvoja vairākus digitālos uzlabojumus, kas paaugstina NVO nama sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību: telpu pieteikumu aizpildīšanas iespēja tiešsaistē, NVO nama telpu noslodzes kalendārs interneta vietnē, regulāri tiešsaistes semināri, informatīvais sienas monitors.

NVO nama ieguvumus projekta gaitā raksturoja NVO nama vadītājs Dzintars  Koks, uzsverot gan dalību starptautiskajos un vietējos pieredzes apmaiņas semināros, dažādu NVO un pašvaldības sadarbības modeļu iepazīšanu partnerpilsētās, jaunu sadarbības partneru iegūšanu gan Latvijā, gan aiz tās robežām, kā arī  - iespēju popularizēt NVO namu un pilnveidot tā darbību.

Projekta “ACTive NGOs” komanda saka lielu paldies par atsaucību, līdzdalību, idejām un atbalstu visiem ULG dalībniekiem!

Īpašs paldies ULG pārstāvjiem, kuri gatavoja materiālus un prezentēja Rīgas piemērus starptautiskajos semināros, veidoja dienasgrāmatu ierakstus un filmējās vox-pop video!

Atsevišķs paldies par atbalstu un ieinteresētību Nacionālā URBACT kontaktpunkta Latvijā pārstāvēm!

Projektu “Rīgas NVO nams – organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) Latvijā īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, tas norisinās URBACT labās prakses pārneses programmas ietvaros. Projekta gaitā Rīga kā vadošais partneris un 5 partnerpilsētas Eiropā veido pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2014-2020) programmas ietvaros un tiek finansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (85%) un Rīgas pašvaldības (15%) finansējumu.

Vairāk informācijas: https://urbact.eu/active-ngos, Facebook: ACTiveNGOs, Twitter: @ACTiveNGOs,  Instagram:  active.ngos

    

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit