Foto

“ACTive NGOs” pārneses tīkla ceļojums turpinās, lai veidotu kopienu telpas vietējo ekosistēmu attīstībai

Aprīļa sākums ES programmas URBACT projekta “Rīgas NVO nams – nevalstisko organizāciju un pašvaldības sadarbības platforma” (ACTive NGOs) dalībniekiem bija atkal redzēšanās svētki un nozīmīgs pārskata laiks.

7. un 8. aprīlī projekta dalībnieki un interesenti tikās virtuālajā vidē starptautiskajā noslēguma pasākumā “ACTive NGOs: veidojot kopienu telpas vietējo ekosistēmu attīstībai”. Projekts tuvojas izskaņai, taču darbs turpinās, lai sadarbības partneri katrs savā pilsētā attīstītu NVO nama ideju.

“ACTive NGOs” ir URBACT pārneses tīkls, kas savedis kopā Rīgas, Braitonas un Havas, Dubrovnikas, Espo, Santa Polas un Sirakūzu pašvaldības, kuras strādā, lai attīstītu jaunas sadarbības formas ar sabiedriskajām organizācijām un pilsonisko sabiedrību. Projekta dalībnieki un organizācijas, ieinteresētie no citām Eiropas pilsētām, projektiem vai sadarbības tīkliem ar interesi sekoja līdzi ieskatam, kā projekta “ACTive NGOs” ietvaros 3 gadu garumā veidojies labās prakses pārneses tīkla ceļojums un kāda bijusi pieredzes apmaiņas un mācīšanās trajektorija.  

Pasākuma pirmā diena bija veltīta projekta partnerpilsētai Braitonai un Havai  (Lielbritānija), lai plašāk iepazītu pilsonisko iniciatīvu, kopienu norišu vietas un sociālās iesaistes projektus Austrumbraitonā. Braitonas un Havas pārstāvji demonstrēja vairākas intervijas un video materiālus, lai vestu dalībniekus aizraujošos virtuālos ceļojumos. Ievadā sirsnīgus apsveikuma vārdus teica pašvaldības domniece Austrumbraitonā  Džila Viljamsa (Gill Williams) un kopienu, vienlīdzības un trešā sektora vadītāja Braitonas un Havas domē  Emma Makdermota (Emma McDermott).

Cik tālu mēs tikām? Atbildes uz šo būtisko jautājumu par rezultātiem sniedza seši projekta sadarbības partneri intervijās, diskusijās un prezentācijās, iezīmējot paveikto, sasniegumus, to nozīmīgumu un arī turpmākās ieceres.

Pasākumā projekta vadošais eksperts Levente Poļaks prezentēja drīzumā iznākošo apjomīgo grāmatu “Pilsonisko ekosistēmu spēks. Kā kopienu telpas  un to sadarbības tīkli veido mūsu pilsētas iesaistošas, atvērtas un elastīgas”, kurā apkopoti vairāki piemēri gan no “ACTive NGOs” partnerpilsētām, gan citām Eiropas pilsētām.

Otrajā dienā galvenā uzmanība tika veltīta projekta ietekmei partnerpilsētās, ilgtspējai un turpmāko darbību plānošanai. Lai sekmētu projektā sasniegto aspektu attīstību pieaicinātie eksperti – pakalpojumu dizaina eksperte Liata Rogele (Liat Rogel) un komunikācijas eksperts Simone Antonio (Simone d`Antonio) dalībniekiem vadīja divas praktiskās un izzinošās darbnīcas. Tajās galvenais uzdevums bija atskatīties projektā un domāt par nākotni – kādas vērtības paturēt turpmākā darbā.  

Projektu Latvijā īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, tas norisinās URBACT labās prakses pārneses programmas ietvaros. Projekta gaitā Rīga kā vadošais partneris un 5 partnerpilsētas Eiropā – Sirakūzas, Santa Pola, Espo, Dubrovnika, Braitona un Hava -  veido pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības URBACT III (2014-2020) programmas ietvaros un tiek finansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (85%) un Rīgas pašvaldības (15%) finansējumu.

Vairāk informācijas: https://urbact.eu/active-ngos, Facebook: ACTiveNGOs, Twitter: @ACTiveNGOs,  Instagram:  active.ngos

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit