1. oktobrī norisinājās Rīgas Starpkultūru pārskata atvēršanas pasākums "Kā atvērt Rīgu”

Šī gada 1. oktobrī Koka ēku renovācijas centrā "KOKA RĪGA" notika Rīgas Starpkultūru pārskata atvēršanas pasākums "KĀ ATVĒRT RĪGU”. Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar Rīgas Starpkultūru pārskata rezultātiem un diskutēja par iespējām stiprināt starpkultūru integrāciju Rīgas pilsētā tādās jomās kā mijiedarbība, izglītība un valoda.

Pasākumā tika prezentēts Rīgas starpkultūru pārskats, kas  sagatavots, izmantojot Eiropas padomes metodoloģiju. Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī latviešu komiķis Maksims Trivaškevičs, ieskicējot Rīgu atvērta cilvēka acīm. Pasākuma turpinājumā dalībnieki darbojās trīs darba grupās, diskutējot par trim tēmām - starpkultūru mijiedarbība, izglītība un valoda. Darba grupu mērķis bija vienoties par aktivitātēm, kas palīdzētu stiprināt starpkultūru integrāciju Rīgas pilsētā.

Darba grupas “Mijiedarbība” dalībnieki vienojās, ka jāakcentē kopienu sadarbības pasākumi, kopīgi sporta un kultūras pasākumi, lai jauniebraucēji iepazītu Latvijas sabiedrību un vietējiem iedzīvotājiem rastos labāka izpratne par jauniebraucējiem.

Darba grupā "Izglītība” vienojās, ka nepieciešams organizēt apmācības valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem par dažādību un par to, kā strādāt ar jauniebraucējiem (tajā skaitā remigrantiem), kā arī jāsniedz atbalsts pedagogiem, kuri uzņem bērnus jauniebraucējus.

Savukārt darba grupas “Valoda” dalībnieki uzsvēra, ka jāorganizē latviešu valodas klubiņi dažādās Rīgas apkaimēs, lai jauniebraucēji praktizētu valodu un tīklotos ar vietējiem iedzīvotājiem. Tāpat nepieciešams nodrošināt pastāvīgu kvalitatīvu latviešu valodas un integrācijas kursu piedāvājumu.

Rīgas Starpkultūru pārskats izvērtē pilsētas politiku un aktivitātes starpkultūru integrācijas jomā. Tas sagatavots projekta "Eiropas Integrācijas pakts" (EPI) ietvaros, sekojot Eiropas Padomes Starpkultūru pilsētu programmas metodoloģijai un aprēķinot Starpkultūru pilsētu (ICC) indeksu.

Pilsētas starpkultūru pārskats

Pasākumu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību "Radošās Idejas". Pasākums norisinājās projekta "Eiropas Integrācijas pakts" (EPI) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt zināšanu apmaiņu starp septiņām Eiropas pilsētām (Klužu, Kartagenu, Ravennu, Linšēpingu, Dīcenbahu, Rīgu, Ļubļinu), izveidojot Eiropas Integrācijas paktu, kurš sekmēs trešo valstu pilsoņu integrāciju vietējā līmenī. Projekts ir saņēmis Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda finansējumu, granta līgums Nr. 863614.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit