“Pasaule ap mani” – izstāde un svētku pasākums bērniem NVO namā

Ar Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrība “Dace” gadību NVO namā no decembra pirmajām dienām ir apskatāma bērnu ar īpašām vajadzībām radošo darba izstāde “Pasaule ap mani”. Tajā var aplūkot 130 bērnu radītos radošos darbus. Šādu izstādi, kurā darbu autori ir bērni ar īpašām vajadzībām, biedrība “Dace” rīko jau septiņpadsmito reizi.

Pasākuma mērķis ir celt mazo mākslinieku pašapziņu, ļaut bērniem apzināties, ka viņi ir talantīgi, kā arī novērtēt viņu veikumu, apbalvojot izstādes dalībniekus.

Izstādē piedalās Rīgas 3. speciālās pamatskolas, Rīgas 4. speciālās internātpamatskolas, Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra,  Rīgas 5. speciālās internātpamatskolas, Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra, Rīgas Starzdumuižas vidusskolas - attīstības centra, Zālītes speciālās internātpamatskolas, Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas, Gaismas internātpamatskolas, Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas un biedrības „Rīgas pilsētas Rūpju bērns” dienas aprūpes centra  „Cerību māja” audzēkņi.

Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrība ”Dace” valdes priekšsēdētāja Dace Deizija Rode stāsta: “Dalība izstādē „Pasaule ap mani” bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem ar invaliditāti sniedz iespēju izkustēties no ierastās vides un piedalīties svētku sarīkojumā, dažiem tā ir pirmā viesošanās Rīgā. Katru gadu izstāde ir atšķirīga, jo bērnu radošums un fantāzijas iemājo viņu darbos, un katru reizi tajā atklājas brīnišķīgi bērnu talanti, viņu spējas rūpīgi izpildīt savus darbus. Izstādē, kā ik gadu, bērni piedalās ar dažādās tehnikās darinātiem – līmētiem, filcētiem, adītiem, izšūtiem vai no koka veidotiem darbiem par sev tuvu tēmu.”

Izstādes “Pasaule ap mani” darbu autoru – mazo mākslinieku godināšanas pasākums notiks NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A), ceturtdien, 2019. gada 12. decembrī.

No plkst. 11.00 bērniem būs iespēja darboties četrās radošajās darbnīcās. Par darbnīcu saturu un Ziemassvētku noskaņām tajās gādās nevalstisko organizāciju pārstāvji. Rīgas Vācu kultūras biedrība piedāvās unikālu iespēju izgatavot pašiem dalībniekiem ko skaistu un garšīgu pēc savas izvēles. Krāsas, formas un noformējums - tam visam ir nozīme vācu kultūrā un īpaši Ziemassvētku laikā! Latvijas sieviešu invalīdu apvienība “Aspazija” aicinās mazos apmeklētājus uz Ziemassvētku kartiņu izgatavošanas un sveču noformēšanas darbnīcu. Folkloras komisijas “Sprīdīša skola”, atbilstoši gadalaikam, piedāvās iesaistīties Ziemas masku izgatavošanas darbnīcā. Savukārt biedrība “Brasa” palīdzēs bērniem izgatavot Ziemassvētku zvaigznes - krāsainus rotājumus eglītei vai savām mājām.

Savukārt plkst.12.00 sāksies svētku pasākums, kurā dalībniekus un viesus sagaidīs muzikāli pārsteigumi. Visi mazie mākslinieki – radošo darbu autori saņems atzinības rakstus un dāvaniņas. Pasākumu vadīs un dziedās skatuves māksliniece Sabīne Berezina. 

Izstāde “Pasaule ap mani” NVO namā ir atvērta un būs apskatāma līdz 2019. gada 20. decembrim.  

Pasākumā viesosies Valsts policijas koledžas Kadetu nodaļas amatpersonas, kā arī policijas tēli - Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Skanēs muzikāli priekšnesumi un kadeti izdejos jau popularitāti ieguvušo deju - “Es izjāju prūšu zemi”.

Laipni aicināti visi interesenti apmeklēt izstādi!

Informāciju sagatavoja: Zinta Gugane RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore, e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit