Nevalstisko organizāciju pārstāvji 11. oktobrī aicināti tikties Saeimā

Biedrība "Sadarbības platforma” vērš uzmanību, ka septembrī plānotā diskusija – apmācības pilsonisko prasmju attīstībai tiek pārcelta. Tā notiks piektdien, 2019. gada 11. oktobrī  no plkst. 14.00 līdz 17.00 LR Saeimas ēkā, Rīgā, Jēkaba ielā 11. Tāpat kā iepriekš, nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināti piedalīties diskusijā un tuvāk iepazīt Saeimas darbu pilsonisko aktivitāšu veicināšanā un iespējas piedalīties politikas veidošanā.

Pasākuma ievadā dalībnieki varēs doties ekskursijā - pavērt priekškaru un ielūkoties Latvijas parlamenta darbā, kā arī iepazīties ar Saeimas nama arhitektūru un vēsturi. Taps arī kopīga fotogrāfija pie Saeimas ēkas. 

Turpinājumā klātesošie dzirdēs Kitijas Bites, tiesību zinātņu doktores, vairāku nevalstisku organizāciju pārstāves, mācībspēku Latvijas augstskolās, lekciju. Tajā kopīgi tiks apspriests, kas ir pilsoniskā sabiedrība, kāda ir pilsoniskās līdzdalības nozīme, it īpaši - cik svarīga sadarbība starp iedzīvotājiem dažādu aktuālu jautājumu risināšanā. Klātesošie pārrunās biedrošanās veidus Latvijā - iespējām līdzdarboties nevalstiskās organizācijās un politiskās partijās, rīkot iedzīvotāju forumus, iesaistīties brīvprātīgo kustībā vai sniegt savu ieguldījumu sabiedrības labā labdarības un filantropijas pasākumos. Dalībnieki uzzinās arī par veidiem, kā ikviens iedzīvotājs var iesaistīties politikas veidošanā pašvaldību, valsts un Eiropas Savienības līmenī. Būs iespēja arī dalīties ar savu pieredz.

Sekos tikšanās ar 13. Saeimas deputātu Mārtiņu Šteinu. Sarunas fokusā - pilsoniskās sabiedrības loma. Klātesošajiem būs iespēja uzdot jautājumus par iespējām sadarboties ar Saeimas deputātiem un veidiem, kā piedalīties un iesaistīties savas valsts pārvaldīšanā.

Ļoti svarīga tēma mūsdienās ir arī pilsoniskās sabiedrības iespējas cīņā pret naida runu un naida noziegumiem, dažādu grupu diskrimināciju, dažādu radikalizācijas tendenču un vardarbīgā ekstrēmisma novēršanu. Par to plašāk pastāstīs Dr. iur. Ēriks Treļs.

Vietu skaits diskusijā – apmācībās ir ierobežots!  Pieteikšanās 

Pasākums tiks fotografēts un fotogrāfijas izmantos organizatoru publicitātes vajadzībām un iesniegšanai finansētājam - Sabiedrības integrācijas fondam.

Diskusija – apmācības tiek rīkotas projekta “NVO - iespējas, izaicinājumi, perspektīvas” ietvaros, lai sekmētu pilsoniskās  sabiedrības stiprināšanu un attīstību.

Papildu informācijai: Lauma Celma. T. 29822258 E. celma.lauma@gmail.com
http://www.sadarbibasplatforma.lv/
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sadarbības platforma”.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit