Foto

Dzīve ir kustība: aktīvi seniori tiekas NVO namā

8. oktobra pēcpusdienā Rīgas NVO namā pulcējās vairāk nekā 100 aktīvi seniori, lai kopīgā pasākumā “Senioru radošuma kalve” izzinātu, ko cienījama gadagājuma ļaudis var darīt ārpus mājas, kur iesaistīties.

Pasākuma mērķis bija pulcēt nevalstiskās organizācijas, kuru biedru rindās darbojas galvenokārt seniori, lai parādītu, cik aktīvi, radoši un enerģijas pilni ir seniori, kā arī aicinātu citus seniorus nākt un atrast interesējošas nodarbes, iesaistīties tajās, saturīgi pavadot brīvo laiku.

Interesenti varēja apmeklēt četru organizāciju rīkotās radošās, rokdarbu, deju vai sportiskās nodarbības. "Rīgas Sporta Veterānu klubs" aicināja uz šaha, dambretes vai novusa saspēlēm. “Pensionāru iespēju centrs” rādīja meistarīgus adītus, tamborētus rokdarbus un ādas apstrādes darbus. Apvienības "Aizvējš" pārstāves apmeklētājus aicināja izkustēties, mācīja un iesaistīja dejās. Savukārt “Rīgas aktīvo senioru alianse” rādīja pērļošanas un gleznošanas prasmes un aicināja klātesošos uz sarunu psiholoģijas doktores Dzidras Meikšānes vadībā par senioriem svarīgiem eksistenciāliem un sadzīviskiem jautājumiem.

Seniori ar lielu interesi noklausījās psiholoģes – asistentes,  miofasciālās tehnikas speciālistes Sarmītes Baumanes lekciju “Kur paliek mūsu jaunība?” un kopīgi iemācījās dažus praktiskus un vienkāršus vingrinājumus veselības un pašsajūtas uzlabošanai.

Muzikālus un deju priekšnesumus klātesošajiem sagādāja līnijdeju kopas “Aizvējš”, tradicionālās kultūras centra “Rada” vokālā ansambļa “Kama” un līnijdeju kopas “Rasa” dāmas, kā arī mūziķis Jurijs Tihomirovs.

Noslēgumā dalībnieki atzinīgi novērtēja pasākuma programmas daudzveidību un izteica vēlmi tikties arī turpmāk šādos kopīgos, iedvesmojošos pasākumos. Seniori pievienojās lekcijā izskanējušajai atziņai, - dzīve ir kustība un kustība ir dzīve - un tā jāievēro ikdienu - vienalga, cik vecs vai jauns jūties!

Rīgas NVO nama kolektīvs izsaka pateicību par atsaucību un aktīvu līdzdarbošanos:
biedrības "Rīgas Sporta Veterānu klubs" pārstāvjiem,
biedrības “Pensionāru iespēju centrs” pārstāvjiem,
Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas invalīdu apvienības "Aizvējš" pārstāvēm,
biedrības “Rīgas aktīvo senioru alianse” pārstāvēm,
Rīgas pensionāru biedrības “Veterāns” pārstāvjiem,
Tradicionālās kultūras centra “Rada” vokālā  ansambļa “Kama” dalībniecēm!

Zinta  Gugane RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore, e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit