8. oktobrī aicina uz pasākumu “Senioru radošuma kalve”

Oktobra sākumā visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā senioru diena. Atzīmējot to un uzsverot senioru nozīmi Latvijas sabiedrībā, otrdien, 8. oktobrī, no plkst. 13.00 nevalstisko organizāciju pārstāvji, seniori un ikviens interesents aicināts uz NVO namu (Rīga, Ieriķu 43a), kur notiks pasākums “Senioru radošuma kalve” jeb senioru NVO atvērto durvju diena.

Pasākuma mērķis ir pulcēt dažādas NVO, kuru biedru rindās darbojas galvenokārt seniori,  lai demonstrētu, cik radoši, rosīgi un izdomas bagāti ir seniori. Svarīgi ir parādīt, kādas ir seniorus apvienojošas NVO, ko tajās var darīt, kā arī mudināt seniorus nevis sēdēt mājās, bet saturīgi pavadīt brīvo laiku un būt aktīviem.  

Pasākuma pirmajā daļā plkst. 13.00 visi interesenti tiek aicināti uz senioru NVO atvērto durvju nodarbībām, kurās 4 organizāciju pārstāvji iepazīstinās ar radošajām, kustību vai sportiskajām aktivitātēm. Savu darbību prezentēs "Rīgas Sporta Veterānu klubs", aicinot uz galda spēlēm,  biedrība “Pensionāru iespēju centrs” rādīs dažādus rokdarbu tapšanas knifus, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas invalīdu apvienība "Aizvējš" aicinās iesaistīties kustību nodarbībās.  Savukārt biedrība “Rīgas aktīvo senioru alianse” rādīs un stāstīs par vairākiem nodarbību veidiem  – pērļošanu, gleznošanu, līnijdejām, kā arī aicinās klātesošos uz diskusiju, kam pamatā nesen izdotā psiholoģijas doktores Dzidras Meikšānes grāmata “Otrpus kalnam: pārdomas no seniora senioram”.

Turpinājumā - plkst 15.00 visiem dalībniekiem būs iespēja noklausīties psiholoģes – asistentes,  miofasciālās tehnikas speciālistes Sarmītes Baumanes lekciju "Kur paliek mūsu jaunība?", kurā tiks runāts par ikdienas ieradumiem, kas dara mūs vecākus gan vizuāli, gan fiziski.

Pasākuma trešajā daļā – plkst. 16.00 apmeklētājus sagaida muzikāli un deju sveicieni. Koncertā uzstāsies līnijdeju kopa “Aizvējš”, tradicionālās kultūras centra “Rada” vokālais ansamblis “Kama”, līnijdeju kopa “Rasa” un Latvijas sieviešu invalīdu asociācijas “Aspazija” dalībnieces.  Noslēgumā - sirsnīgas sarunas un atspirdzinājumi.

Pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām. 

Laipni aicināti visi interesenti!

Zinta  Gugane RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore, e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit