RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Semināri

2022. gadā notikušie semināri

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

19. janvārī NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere seminārā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2022. gada 1. februāris.
Semināra prezentācija
 

Tiešsaistes seminārs “Digitālās komunikācijas līkloči NVO popularizēšanā”

12. janvāra seminārā nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazina gan jaunākās digitālās komunikācijas tendences 2022. gada sākumā, gan mērķauditoriju paradumus dažādās komunikācijas platformās. Semināru vadīja  Kristīne Tjarve, Mg. paed., komunikācijas nozares praktiķe ar vairāk nekā 18 gadu pieredzi dažādās nozarēs.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Darba attiecības NVO”

5. janvārī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Darba attiecības NVO”, lai izprastu nodarbinātības iespējas NVO.  Semināru vadīja Jadviga Neilande,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

2021. gadā notikušie semināri

Tiešsaistes seminārs “Kā NVO slēgt līgumus ar nodarbinātajiem, ievērojot izmaiņas likumdošanā?”

15. septembrī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Kā NVO slēgt līgumus ar nodarbinātajiem, ievērojot izmaiņas likumdošanā?”, lai izprastu nodarbinātības iespējas NVO, īpaši ņemot vērā noteikumus, kas stājās spēkā šā gada 1. jūlijā. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

18. augustā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere semināra gaitā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu. Īpaši tika akcentēts, ka projektu iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 1. oktobrim.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par nodokļu izmaiņām 2021. gadā  

9. jūnijā nevalstisko organizāciju - biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Nodokļu izmaiņas 2021.gadā”, lai sagatavotos un izprastu gaidāmās izmaiņas, kas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par NVO gada pārskatu sagatavošanu

5. maijā nevalstisko organizāciju - biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem bija iespēja piedalīties atkārtotā tiešsaistes seminārā “NVO – biedrību un nodibinājumu – gada pārskats. Kā to sagatavot?”. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Sociālā andragoģija jeb kā strādāt un mācīt pieaugušos?”

Rīgas biedrību un nodibinājumu pārstāvjiem 28. aprīlī bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Sociālā andragoģija jeb kā strādāt un mācīt pieaugušos?”. Semināru vadīja Evija Jansone, Baltijas Starptautiskās akadēmijas docētāja, biedrības “Latvijas Kiberpsiholoģijas asociācija” valdes priekšsēdētāja.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Elektroniskie dokumenti grāmatvedībā”

Nevalstisko organizāciju - biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem 14. aprīlī bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Elektroniskie dokumenti grāmatvedībā”. Semināru vadīja Jadviga Neilande,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “NVO – biedrību un nodibinājumu – gada pārskats. Kā to sagatavot?”

Tuvojoties gada pārskatu iesniegšanas termiņam, nevalstisko organizāciju - biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem 23. martā bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “NVO – biedrību un nodibinājumu – gada pārskats. Kā to sagatavot?”. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

17. martā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere semināra gaitā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Jauna nodokļu piemērošanas kārtība autoratlīdzībai”

10. martā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties NVO nama organizētajā tiešsaistes seminārā “Jauna nodokļu piemērošanas kārtība autoratlīdzībai”, lai izzinātu gaidāmo nodokļu maksāšanas kārtību, kas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā, autoratlīdzību saņēmējiem. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Jadviga Neilande.
Semināra preentācija

Tiešsaistes seminārs “Darbs ar grupu”

24. februārī notika NVO nama organizēts tiešsaistes seminārs, kurā NVO pārstāvji iepazinās ar  psihoemocionālajiem faktoriem, kas kalpo par pamatu grupu veidošanā un vadīšanā. Semināru vadīja lektore Evija Jansone.
Semināra prezentācija

Seminārs “Attālinātais darbs: iespējas un izaicinājumi”

17. februārī notika NVO nama organizēts attālinātais seminārs, kurā 46 dalībnieki tiešsaistē iepazinās ar populārākajām attālinātā darba platformām un iespējām praktiski darboties Zoom platfomā. Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.
Semināra prezentācija

 

Seminārs “Biedrību un nodibinājumu pamatdokumenti, izmaiņas dokumentos, to fiksēšana un reģistrācija”

10. februārī notika NVO nama organizēts seminārs, kurā 56 NVO pārstāvji tiešsaistē iepazinās ar nevalstiskas organizācijas dibināšanas priekšnosacījumiem, nepieciešamo dokumentāciju un to reģistrēšanu, kā arī uzzināja, kādas darbības veicamas nevalstiskajā organizācijā, pārvēlot izpildinstitūciju, kādi ir nepieciešamie dokumenti un to pārreģistrācija. Semināru vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite. 
Semināra prezentācija

Atkārtots seminārs “Kā dzīvosim 2021. gadā? Nodokļu izmaiņas!”

27. janvārī NVO nams atkārtoti organizēja semināru, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par  jaunajām nodokļu izmaiņām, kas ietekmē arī biedrību un nodibinājumu grāmatvedību. Semināru vadīja praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos Linda Miezīte.
Semināra prezentācija

Seminārs “Dokumentu pārvaldības organizēšana nevalstiskajā organizācijā”

20. janvārī notika NVO nama organizēts seminārs, kurā 68 NVO pārstāvji tiešsaistē mācījās dokumentu pārvaldības organizēšanu savās organizācijās. Semināru vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite. 
Semināra prezentācija

Seminārs “NVO darbs attālināti. Ko varam iemācīties un pielietot turpmāk?”

13. janvārī Zoom platformā notika NVO nama organizēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja palūkoties uz pašreizējiem ierobežojumiem no iespēju puses, izmēģināt jaunas darba metodes un kopīgi padomāt, kā tās var izmantot NVO darbā arī turpmāk. Semināru vadīja Inese Vaivare, biedrības “LAPAS” direktore, projektu vadības eksperte, viena no brīvprātīgo kustības “Viegli palīdzēt” veidotājiem. 
Semināra prezentācija

Seminārs “Kā dzīvosim 2021. gadā? Nodokļu izmaiņas!”

6. janvārī Zoom platformā notika NVO nama organizēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par  jaunajām nodokļu izmaiņām, kas ietekmēs arī biedrību un nodibinājumu grāmatvedību.  Semināru vadīja praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos Linda Miezīte.
Semināra prezentācija

2020. gadā notikušie semināri

NVO apgūst zināšanas par elektroniskajiem dokumentiem

25. novembrī Facebook tiešraidē notika NVO nama organizēts seminārs (1.daļa), kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt elektroniskajiem dokumentiem, to tiesisko un darbības vidi, dokumentu radīšanu, apriti u.c. jautājumus. Semināru vadīja dokumentu un arhīva pārvaldības eksperte Mg. sc. Ilga Robežniece. 
Semināra prezentācija

NVO apzina eParaksta lietošanu un priekšrocības

11. novembrī norisinājās NVO nama iniciēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par eParakstu, tā rīkiem, kā tos iegūt un lietot, kā elektroniski parakstīt un pārbaudīt dokumentus. Semināru vadīja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāves Linda Guķe un Madara Hella Šabaka.
Semināra prezentācija

Seminārs “Sabiedriskā labuma organizācijas – to reģistrēšana, darbība un likvidācija”

28. oktobrī norisinājās NVO nama organizēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja  uzzināt, kas ir sabiedriskā labuma mērķis, kas var reģistrēt sabiedriskā labuma organizācijas, kādai informācijai jābūt statūtos un  citu noderīgu informāciju. Semināru vadīja grāmatvedības un nodokļu konsultante Linda Miezīte.
Semināra prezentācija

NVO apgūst prezentāciju veidošanas prasmes  

21. oktobrī NVO namā norisinājās seminārs, kurā NVO pārstāvji apguva prezentāciju izveides iespējas un to pielietojumu gan klātienē, gan arī tiešsaistē. Semināru vadīja pedagogs un datorspeciālists Mārcis Galiņš. 
Semināra prezentācija

NVO izzina digitālās komunikācijas tendences 2020. gadā

14. oktobrī NVO namā norisinājās seminārs par digitālās komunikācijas tendencēm 2020. gadā un to, kā organizēt darbu tiešsaistē, ko vadīja komunikācijas profesionāle Kristīne Tjarve.
Semināra prezentācija "Digitālās komunikācijas tendences 2020. gadā un pilsonisko aktivitāšu popularizēšana sociālajos medijos" 

Semināra prezentācija "Pilsonisko aktivitāšu popularizēšana sociālajos medijos" 

NVO apzina ziedojumu saņemšanas noteikumus

7. oktobrī NVO namā pulcējās nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā izzinātu kādi likumi vai noteikumi regulē ziedojumu saņemšanu nevalstiskām organizācijām, kādiem mērķiem drīkst vākt ziedojumus un vai no saziedotās summas ir jāmaksā nodokļi.  Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija

Kompensācijas NVO darbiniekiem
3. jūnijā NVO pārstāvji tiešsaistes seminārā apguva grāmatvedības tēmu – kompensāciju aprēķināšanu NVO darbiniekiem. Semināru vadīja lektore Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija

Dokumentu pārvaldības organizēšana nevalstiskajās organizācijās
27. maijā notika NVO nama organizēts seminārs tiešsaistē “Dokumentu pārvaldības organizēšana nevalstiskajā organizācijā”. Semināru vadīja lektore Kitija Bite.
Semināra prezentācija

Kādas ir mārketinga iespējas sociālajos tīklos?
19. februārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji apmeklēja semināru “Mārketinga iespējas sociālajos tīklos”. Semināru vadīja lektore Kristīne Tjarve.
Semināra prezentācija

Seminārs par biedrību un nodibinājumu reģistrēšanas pamatdokumentiem, izmaiņām dokumentos, to fiksēšanu un reģistrāciju
12. februārī  nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un interesentiem bija iespēja apgūt nevalstiskas organizācijas dibināšanas priekšnosacījumus, nepieciešamo dokumentāciju un to reģistrēšanu. Semināru vadīja lektore Kitija Bite.
Semināra prezentācija

Kā NVO sagatavot gada pārskatu par 2019. gadu? 
5. februārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā mācījās sagatavot NVO gada pārskatus par 2019. gadu un apzināja arī citas aktualitātes. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Linda Miezīte. 
Semināra prezentācija

Kādas nodokļu un grāmatvedības izmaiņas sagaida 2020. gadā?
15. janvārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā apzināja nodokļu un grāmatvedības izmaiņas 2020.gadā, kas skar ikvienu nodokļu maksātāju, tai skaitā nevalstiskās organizācijas. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Jadviga Neilande.   
Semināra prezentācija

2019. gadā notikušie semināri

Vai NVO var rakstīt projektus Nordplus programmās?
11. decembrī šī gada pēdējā seminārā NVO pārstāvji apzināja nevalstisko organizāciju iespējas startēt un rakstīt projektus “Nordplus” programmās.

Valsts izglītības attīstības aģentūras Starptautiskās sadarbības vecākais programmu vadītājs Linards Deidulis seminārā stāstīja par nosacījumiem un iespējām "Nordplus" apakšprogrammās.

Semināra prezentācijas:

Nordplus 2018 - 2022. 2020. gada projektu konkurss
Nordplus jauniešu izglītības apakšprogramma
Nordplus pieaugušo izglītības apakšprogramma
Nordplus augstākās izglītības apakšprogramma
Nordplus horizontālā apakšprogramm
Nordplus Ziemeļvalstu valodu apakšprogramma

NVO apzina eParaksta lietošanu un priekšrocības
4. decembra seminārā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par eParakstu, kā to iegūt un kā elektroniski parakstīt un pārbaudīt dokumentus. Semināru vadīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra speciāliste Linda Guķe
Kā parakstīt dokumentus telefonā - šeit 
Kā parakstīt dokumentus portālā eparaksts.lv ar eParaksts mobile - šeit
Informācija no prezentācijas video formātā - šeit
Semināra prezentācija

NVO turpina iepazīt Google iespējas un rīkus
20. novembrī NVO namā pulcējās nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā turpinātu apgūt Google sniegtās iespējas un kā tās var izmantot ikdienas darbā. Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.
Semināra prezentācija

NVO apzina Google iespējas un rīkus
23.oktobrī NVO namā pulcējās nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā apgūtu Google sniegtās iespējas un kā tās var izmantot ikdienas darbā. Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.
Semināra prezentācija, 1. daļa

Semināra prezentācija, 2. daļa

Vai izdevīgi būt sabiedriskā labuma organizācijai?
18. septembrī NVO namā, Ieriķu ielā 43A, nevalstisko organizāciju pārstāvji varēja piedalīties seminārā “Vai izdevīgi būt sabiedriskā labuma organizācijai?”. Semināru vadīja sertificēta nodokļu konsultante, ilggadēja VID speciāliste, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas biedre Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija

NVO informē par iespējām ES programmā “Radošā Eiropa” 
11. septembrī NVO namā pulcējās nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai informatīvā seminārā apzinātu NVO iespējas Eiropas Savienības programmā “Radošā Eiropa”. Informēja Kultūras ministrijas pārstāve Liene Upeniece.
Semināra prezentācija

Seminārā NVO apgūst mājaslapu efektīvu izmantošanu  
5. jūnijā NVO namā organizāciju pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt semināru “Mājaslapas efektīva izmantošana NVO mērķu sasniegšanai”. Nodarbību vadīja  Krišjānis Zalcmanis - performances digitālā mārketinga entuziasts un speciālists, kas ikdienā strādā ar produktu popularizēšanu starptautiskā mērogā.

Semināra prezentācija

Organizāciju pārstāvji  mācās sakārtot grāmatvedību projektu ietvaros
8. maijā NVO namā vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji apmeklēja semināru “NVO grāmatvedība nelieliem projektiem”, lai mācītos sakārtot  grāmatvedību pašu spēkiem, īstenojot nelielus projektus.  Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Sandra Laķe.

Semināra prezentācija "NVO grāmatvedība nelieliem projektiem"

Seminārā izzina dokumentu pārvaldību NVO un to īstenotos projektos
24. aprīlī NVO namā organizāciju pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt semināru “Dokumentu pārvaldība NVO un to īstenotajos projektos”. Semināru vadīja dokumentu un arhīva pārvaldības eksperte Mg. sc. Ilga Robežniece.
Semināra prezentācija "Dokumentu pārvaldība (lietvedība) un dokumentu saglabāšana, arhivēšana NVO un to īstenotos projektos"

Par NVO iespējām ES programmās “Eiropa pilsoņiem” un “Radošā Eiropa”
10. aprīlī NVO namā pulcējās nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai informatīvā seminārā apzinātu  NVO iespējas Eiropas Savienības programmās “Eiropa pilsoņiem” un “Radošā Eiropa””. Klātesošos informēja ES kultūras kontaktpunkta pārstāves Agnese Rubene un Liene Upeniece.

1. Semināra prezentācija "Eiropas Savienības programma “Eiropa Pilsoņiem” (2014-2020)"

2. Semināra prezentācija "Radošās Eiropas birojs un ES programma “Radošā Eiropa”, apakšprogramma KULTŪRA"

Kā NVO sagatavot gada pārskatu par 2018. gadu? 
20. februārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā mācījās sagatavot NVO gada pārskatus par 2018. gadu un apzināja arī citas aktualitātes. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Linda Miezīte. 
Semināra prezentācija "Nevalstisko organizāciju (biedrību, nodibinājumu, arodbiedrību un reliģisko organizāciju) gada pārskatu sagatavošana par 2018.gadu"

NVO pieejamie finansējuma avoti 2019. gadā
13. februārī NVO namā noritēja informatīvais seminārs nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par finansējuma piesaistes iespējām 2019. gadā.  Projektu vadības eksperte Anita Zorgenfreija iepazīstināja ar Kultūras ministrijas sabiedrības saliedētības politikas prioritātēm 2019.-2020.gadā, Patvēruma un migrācijas fonda aktualitātēm 2019.gadā un citiem finansējuma ieguves avotiem.
Semināra prezentācija "NVO pieejamie finansējuma avoti 2019. gadā"

NVO pārstāvjiem  seminārā iepazīst lietvedības pamatus 
6. februārī NVO namā biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā “Biedrību un nodibinājumu reģistrēšanas pamatdokumenti, izmaiņas dokumentos, to fiksēšana un reģistrācija” apguva NVO dibināšanas priekšnosacījumus, tam nepieciešamo dokumentāciju un reģistrēšanu. Nodarbību vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite.
Semināra prezentācija "Biedrību un nodibinājumu reģistrēšanas pamatdokumenti, izmaiņas dokumentos, to fiksēšana un reģistrācija"

Kādas ir  iespējas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO atbalsta programmā? 
30. janvārī NVO namā nevalstisko organizāciju pārstāvji informatīvajā seminārā iepazinās ar finansējuma piesaistes iespējām Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO atbalsta programmā. Par programmu un dalības nosacījumiem stāstīja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā  padomniece Daina Mežecka. 
Semināra prezentācija "Ziemeļvalstu ministru padomes NVO programmas"

NVO pārstāvji seminārā iepazīst lietvedības pamatus
23. janvārī NVO namā  biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā “Lietvedības pamati nevalstiskā organizācijā”  apguva jaunākos  grozījumus tiesiskajā regulējumā un citas aktualitātes, kas  skar lietvedības organizēšanu. Nodarbību vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite.
Ar semināra prezentāciju var iepazīties pielikumā

 

2018. gadā notikušie semināri

Kādi būs NVO pieejamie finansējuma avoti 2019. gadā?
12. decembrī NVO namā noritēja informatīvais seminārs nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par finansējuma piesaistes iespējām 2019. gadā.  Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vecākā referente Anita Zorgenfreija iepazīstināja ar Kultūras ministrijas sabiedrības saliedētības politikas prioritātēm 2019.-2020.gadā, Patvēruma un migrācijas fonda aktualitātēm 2019.gadā un citiem finansējuma ieguves avotiem.
Semināra prezentācija "NVO pieejamie finansējuma avoti 2019. gadā"

Kā 2019. gadā būs jāaizpilda gada ienākumu deklarācijas?
21. novembrī NVO namā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt semināru par aktualitātēm un kārtību, kādā 2019. gadā būs jāaizpilda gada ienākumu deklarācijas. Nodarbību vadīja sertificēta nodokļu konsultante, ilggadēja VID speciāliste, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas biedre Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija " Gada ienākumu deklarācija 2018" 

NVO apzina finansējuma piesaistes iespējas un finanšu pratības jautājumus
14. novembrī NVO namā noritēja informatīvais seminārs par finansējuma piesaistes iespējām un finanšu pratības aktualitātēm. Lai informētu nevalstiskās organizācijas par iespējām piedalīties projektu konkursos un saņemt finansējumu, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā  padomniece Daina Mežecka semināra pirmajā daļā  stāstīja par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmu un dalības nosacījumiem. Semināra otrās daļas tēma bija “Finanšu pratība biedrību vadītājiem, grāmatvežiem, darbiniekiem”, kuru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Linda Miezīte.
Finanšu pratība biedrību vadītājiem, grāmatvežiem un darbiniekiem

Ziemeļvalstu ministru padomes NVO programmas

Nevalstisko organizāciju pārstāvji apgūst mākoņtehnoloģijas
9. maijā NVO namā nevalstisko organizāciju pārstāvji tikās praktiskā seminārā “Mākoņtehnoloģijas darbam – google disks. Teksta rediģēšana”, lai uzzinātu par to iespējām un iegūtu praktiskas zināšanas tekstu apstrādē.
Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.
Semināra prezentācija

Nevalstisko organizāciju pārstāvji seminārā iepazīstas ar “Sociālā uzņēmuma likumu”
18. aprīlī NVO namā pulcējās vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā iepazītos ar sociālā uzņēmuma jēdzienu, reģistrēšanās iespējām un statusa piešķiršanu. Tika skatītas sociālā uzņēmuma atbalsta iespējas un piešķiršanas nosacījumi kā arī citi svarīgi jautājumi par sociālo uzņēmējdarbību.
Semināru vadīja sertificēta nodokļu konsultante, lektore Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija "Sociālais uzņēmums" 

NVO pārstāvji seminārā iepazīstas ar nodokļu izmaiņām 2018. gadā

21. martā NVO namā pulcējās vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā iepazītos ar grozījumiem un izmaiņām nodokļu normatīvajos aktos, kas skar biedrību un nodibinājumu grāmatvedību un nodokļu piemērošanu 2018. gadā. Īpaša uzmanība tika pievērsta grozījumiem likumos “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, “Par valsts sociālo apdrošināšanu” un izmaiņām Darba likumā. Semināru vadīja sertificēta nodokļu konsultante Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija "Kā 2018. gadā aprēķināt algu, autoratlīdzību un ieturēt nodokļus?" 

NVO namā aizvadīts seminārs par ietvara programmu “Apvārsnis 2020”
27. februārī NVO namā dažādu nozaru organizāciju pārstāvji piedalījās informatīvajā seminārā par ietvara programmas “Apvārsnis 2020” tematiku “Iekļaujoša, novatoriska un domājoša sabiedrība”.

Seminārā potenciālos projektu iesniedzējus informēja par ietvara programmas “Apvārsnis 2020” darbības mērķiem, pamatprincipiem, tematiskajiem virzieniem, pieteikumu iesniegšanas sagatavošanas priekšdarbiem un tuvākajiem uzsaukuma termiņiem.
Semināru vadīja programmas “Apvārsnis 2020” nacionālā kontaktpunkta vecākās ekspertes Inga Šīrante, juridiskajos un finanšu jautājumos, un Iveta Cīrule, tematikās “Iekļaujoša, novatoriska un domājoša sabiedrība”, “Inovācija Maziem un vidējiem uzņēmumiem”, “Piekļuve riska finansējumam”.
Semināra gaitā dalībnieki saņēma arī konsultācijas par sev interesējošiem jautājumiem un neformālā gaisotnē dalījās ar savu pieredzi projektu īstenošanā.
Semināru rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektoru.
Semināra prezentācijas:
 Programmas Apvārsnis 2020 tematika “Iekļaujoša, novatoriska un domājoša sabiedrība” 
 "Kas ir Dalībnieku portāls? Kā reģistrēties kā lietotājam un kā tajā orientēties?" 

NVO apzina finansējuma saņemšanas iespējas Latvijas vides aizsardzības fondā

17. janvārī NVO namā noritēja informatīvais seminārs “Finansējuma saņemšanas iespējas projektu īstenošanai Latvijas vides aizsardzības fonda ietvaros 2018. gadā ”. Seminārs tika rīkots, lai nevalstisko organizāciju pārstāvjus iepazīstinātu ar aktuālajiem projektu konkursiem, projektu pieteikumu gatavošanu un iesniegšanu. Semināru vadīja Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas Projektu daļas vadītāja Dace Krupenko un Pārvaldes vecākā referente Laima Ķiece.
Semināra prezentācijas:
Finansējuma saņemšanas iespējas projektu īstenošanai Latvijas vides aizsardzības fonda ietvaros
Latvijas vides aizsardzības fonda 2018.- 2019. gada projektu konkursu norises laika grafiks 

NVO pārstāvji seminārā iepazīstas ar nodokļu izmaiņām 2018.gadā
10. janvārī NVO namā pulcējās vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā iepazītos ar grozījumiem un izmaiņām nodokļu normatīvajos aktos, kas skar biedrību un nodibinājumu grāmatvedību un nodokļu piemērošanu 2018. gadā.
Semināru vadīja sertificēta nodokļu konsultante, lektore Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija "Ko biedrībām atnesīs nodokļu reforma 2018. gadā?"

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit